назад
09.08.19

Спільнота авторів правничої платформи «WikiLegalAid» стала більшою

Як має розвиватися довідково-інформаційна платформа правових консультації «WikiLegalAid»? Як стати автором цієї правничої Вікіпедії? Ці та інші питання обговорювалися під час тімбілдингу для «вікінгів» – авторів довідково-інформаційної платформи правових консультації «WikiLegalAid». Захід проходив 8 та 9 серпня у правовому клубі PRAVOKATOR.Київ за підтримки Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Учасниками тімбілдингу стали 16 нових членів спільноти експертів «WikiLegalAid», п’ять досвідчених експертів платформи, а також два громадських радники, які мають бажання навчитися працювати з платформою, популяризувати її серед мешканців своїх громад як ефективний інструмент вирішення їхніх правових проблем.

«Сьогодні є три основні канали комунікацій з клієнтами системи БПД – центри та бюро правової допомоги, єдиний телефонний номер 0 800 213 103 та «WikiLegalAid». Наша платформа правових консультацій унікальна тим, що вона орієнтована на звичайних людей. Ми розробляємо варіанти, як можемо покращити «WikiLegalAid», розвивати її нові інструменти, що нададуть можливість нашим клієнтам отримати якісніший сервіс», – зазначив заступник директора Координаційного центру з надання правої допомоги Олександр Баранов.

Нині на платформі «WikiLegalAid» розміщено понад 1,5 тис. актуальних правових консультацій. Окрім правової інформації, у «WikiLegalAid» містяться посилання на нормативні акти, зразки процесуальних та інших документів правового характеру, аналіз судової практики та узагальнення рішень органів судової влади. Починаючи з 13 грудня минулого року, коли довідково-інформаційна платформа «WikiLegalAid» була відкрита для широкого загалу за адресою wiki.legalaid.gov.ua, кількість переглядів сторінок склала понад 591,8 тис.

Тепер йдеться про новий етап розвитку української правничої Вікіпедії. Фахівці, які створюють та редагують «WikiLegalAid», говорили про популяризацію її серед громадськості як ефективного механізму правопросвітництва та вирішення правових проблем людей, сильні та слабкі сторони, виклики та можливості платформи.

Йшлося також про можливість та шляхи залучення надавачів безоплатної правової допомоги, адвокатів, провайдерів соціальних послуг та інших експертів-практиків до наповнення платформи «WikiLegalAid».

Захід був проведений за підтримки українсько-канадського Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади. Нагадаємо, що перший подібний захід, спрямований на формування дієвої команди авторів «WikiLegalAid», був проведений за підтримки Проекту у серпні минулого року. Загалом Проект підтримав понад 20 навчальних заходів з питань розвитку, підтримки та використання працівниками системи БПД платформи «WiKiLegalAid».