назад
12.06.17

Спостерігачі ОБСЄ дізнались про зміни в системі БПД Херсонщини

ОБСЕ6 червня відбулась зустріч представників Міжнародної Моніторингової місії ОБСЄ з директором Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Мариною Єлисєєвою.

Міжнародна спостерігачка Ірене Баллєстерос, яка була з перекладачем Оленою Сидоренко, цікавилася, які зміни відбулись в системі безоплатної правової допомоги з моменту останнього візиту Міжнародної Моніторингової місії, тобто за півтора роки.

Марина Єлисєєва розповіла гостям, що система БПД як в цілому по Україні, так й на Херсонщині, зокрема, розвивається та вдосконалюється. Так, з 1 вересня 2016-го року на Херсонщині запрацювало 16 бюро правової допомоги, які охоплюють кожний район області, навіть самий віддалений.

ОБСЕ

Говорячи про законодавчі новели в системі БПД, Марина Єлисєєва нагадала про внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Насамперед, це внутрішньо переміщені особи та особи, які лише претендують на отримання такого статусу; учасники бойових дій, інші особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особи, які лише претендують на отримання статусу учасника бойових дій.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

– по-перше, якщо дохід особи не перевищує двох прожиткових мінімумів;

– по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було раніше.

Отже, якщо порушені ваші права або ви потребуєте захисту, терміново телефонуйте на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103
(безкоштовно з усіх стаціонарних та мобільних телефонів).

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги». Контактні дані дивись за посиланням:

http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/miscevi/1317-mistsevi-tsentry-bvpd-ta-biuro-pravovoi-dopomohy-khersonshchyny.

Довідка

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММУ)  — місія неозброєних цивільних спостерігачів ОБСЄ, яка тимчасово проводить моніторинг та звітує про ситуацію з дотримання прав людини та гуманітарну ситуацію по всій території України. Утворена 21 березня 2014 року на запрошення уряду України, оскільки мир і стабільність в Україні опинилися під загрозою і на підставі консенсусного рішення 57 країн-учасниць ОБСЄ.

Мета створення місії СММ

Метою роботи СММ є збір інформації, встановлення фактів і звітування про ситуацію з безпекою по всій Україні. До повноважень СММ не входить робити висновки або проводити будь-які розслідування. СММ спілкується з різними суспільними групами, зокрема представниками влади усіх рівнів, громадянського суспільства, етнічних і релігійних груп і місцевих громад.

Діяльність місії

Згідно штатного розпису місією створено 10 структурних регіонально відокремлених підрозділів: Головний офіс та спостережні групи у 9 обласних центрах, з більше ніж 40 країн-учасниць організації (у тому числі українські та російські представники). Результати моніторингу місії майже щоденно висвітлюються на офіційному веб-порталі ОБСЄ та являються ключовими у прийнятті рішень Ради Європи і ООН. Мандат місії поширено на всю територію України в межах міжнародно-визнаних кордонів, однак на практиці її діяльність в Автономній Республіці Крим та частинах Донецької і Луганської областей на необґрунтованих підставах в односторонньому порядку блоковано керівництвом РФ. Улітку того ж року в результаті трансформації окремих терористичних актів у системні та масові бойові дії зі застосуванням військової техніки, чисельність збільшена до 500 осіб, з яких близько 350 спостерігачів направлено в епіцентр глобального конфлікту — до Донецької та Луганської областей.