назад

Страховий стаж для призначення пенсії по інвалідності учасникам бойових дій

image00144444Головний спеціаліст відділу представництва Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Центр) Ірина Проява в судовому порядку допомогла учаснику бойових дій домогтися призначення пенсії по інвалідності.

З питанням оскарження дій Володимир-Волинського управління Пенсійного Фонду України Волинської області (далі – Управління ПФ) до Центру звернувся громадянин Л., якому було відмовлено в призначені пенсії по інвалідності.

Центром для надання безоплатної вторинної правової допомоги було призначено головного спеціаліста відділу представництва Ірину Прояву. Під час зустрічі з клієнтом було з’ясовано, що з жовтня 2011 року по цей час він проходить військову службу за контрактом. Під час виконання обов’язків військової служби громадянин Л. отримав поранення. У зв’язку із цим у листопаді 2016 року йому було встановлено 3 групу інвалідності. У грудні 2016 року він звернувся до Управління ПФ за призначенням пенсії по інвалідності та отримав відмову через відсутність необхідного страхового стажу згідно даних системи персоніфікованого обліку. Період військової служби за контрактом не був врахований у страховий стаж, оскільки відсутні відомості про сплату єдиного соціального внеску.

Ознайомившись із наданими клієнтом документами, що свідчать про наявний страховий стаж для призначення пенсії по інвалідності, спеціаліст відділу представництва підготувала до Володимир-Волинського міського суду адміністративну позовну заяву.

Суд, з’ясувавши всі обставини справи, позицію позивача та його представника, беручи до уваги довідку з військової частини про те, що час перебування на військовій службі за контрактом становить більше 5 років, 21 лютого 2017 року виніс постанову про задоволення позову.

Період служби у Збройних силах України за контрактом було зараховано Громадянину Л. до страхового стажу для призначення пенсії по третій групі інвалідності з часу звернення.

Згідно статті 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, для інвалідів II та III груп від 1 до 14 років в залежності від віку.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» час проходження військової служби, а також згідно ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Довідково:
Володимир-Волинський МЦ з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19, тел.: (03342) 3-80-11, 3-80-16, e-mail: [email protected]а