назад

Суд зобов’язав продавця відремонтувати поламаний товар і сплатити моральні збитки

prava spozh     Полагодити зламаний дитячий візок і сплатити позивачці 500 гривень моральної шкоди змусив суд підприємця з Хмельницького. Раніше чоловік відмовився ремонтувати свій товар, пояснюючи це тим, що начебто сплив гарантійний термін.

     У квітні 2017 року пані Наталія придбала у підприємця дитячий візок за тисячу гривень. За три місяці у візку відламалась ручка, тож жінка звернулася до продавця з проханням відремонтувати візок, однак той відмовився, зазначивши, що закінчився двомісячний гарантійний термін. Про це пані Наталія розповіла у Хмельницькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де їй порадили звернутися до суду.

     Представляти інтереси клієнтки доручили юристці центру Ользі Глазуновій. У позовній заяві позивачка просила суд зобов’язати підприємця безоплатно усунути недоліки товару та стягнути з нього моральну шкоду в сумі 500 грн.

     Юристка місцевого центру надала суду експертний висновок Хмельницької торгово-промислової палати, відповідно до якого дитячий візок не придатний для подальшої експлуатації через зламану ручку. Гарантійний строк її експлуатації становить 12 місяців з дня продажу.  Крім того, Ольга Глазунова зазначила, що її клієнтка перенесла душевні страждання у зв’язку із пошкодженням її майна. На думку суду, заявлений позивачкою розмір моральної шкоди з цього приводу є достатнім для її відшкодування.

     Оцінюючи встановлене, суд дійшов висновку, що вимоги позивачки є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. У серпні 2018 року відповідач добровільно виконав рішення суду: сплатив 500 грн моральної шкоди і забрав поламаний візок для безоплатного ремонту. 

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам’янець-Подільський). Адреса: м. Кам’янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.