Чи знає молодь Сум про свої виборчі права і що робити у разі їхнього порушення? Ці питання у зв’язку із наближенням виборів Президента України є на часі, тож, фахівці Регіонального центру ініціювали проведення правопросвітницького заходу на базі міського центру дозвілля молоді. Про важливий та відповідальний вибір говорили в невимушеній атмосфері, до того ж застосовуючи елементи правової гри.
На початку зустрічі фахівець Регіонального центру Олена Омельченко ознайомила присутніх із головною метою та завданнями інформаційної кампанії «Я маю право голосу», що реалізується в країні у зв’язку з виборами й має на меті інформувати громадськість з головними аспектами виборчого права. Актуальним це питання є для молоді, а саме для осіб, котрим виповнилося 18 років, і які вперше здійснюватимуть свій вибір. На що варто звернути увагу, яких порад дотримуватись більш детально розповів юрист центру Олексій Рибалка.
Фахівець наголосив на тому, що першочергово варто перевірити себе у списках виборців. Олексій Рибалка детально розповів, де і як це можна зробити, а також пояснив алгоритм дій у разі відсутності даного запису. Акцентував увагу правник і на забороні фото- відеофіксації голосування. «Кожний виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняються», – зазначив юрист.
По тому учасники заходу мали можливість перевірити свої знання з виборчого права за допомогою гри «Важниця правова». Фахівці центру відібрали відповідні картки із запитаннями, тож гравці команд отримали різні завдання відповідно до тематики заходу.
«На якій виборчій дільниці громадяни України голосують на виборах?», «Протягом скількох років має проживати в Україні громадянин України, аби мати право стати Президентом/народним депутатом?», «Скільки строків поспіль особа може обиратися Президентом?», «Хто виступає єдиним джерелом влади в Україні відповідно до Конституції?», «Кому належить право законодавчої ініціативи?» – ці та багато інших питань вирішували гравці.
Тож, свідома молодь обирає правову обізнаність і не підтримує такі явища як підкупи голосів, небажання голосувати та незацікавленість у своїх правах. А подібні правопросвітницькі заходи допомагають краще орієнтуватися в правовому полі й знати, де і як можна отримати правову допомогу.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.