Для вчителів правознавства у Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 17 січня відбувся тренінг з кримінально-процесуальних питань, який провели Валентина Волобуєва, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та Володимир Жалковський, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Під час проведення презентаційного виступу Валентина Волобуєва інформувала педагогів про наступне: як та кому подавати заяву про злочин; куди звертатися за правовою допомогою при насильстві у сім’ї; про цивільний позов у кримінальному процесі; права підозрюваного та обвинуваченого; особливості кримінального провадження щодо неповнолітніх; що робити, якщо отримано повістку про виклик; реалізація права громадян на безоплатну правову допомогу тощо.
Про те, що таке адміністративне правопорушення, відмінності між адміністративним та кримінальним правопорушеннями, специфіка застосування заходів впливу щодо неповнолітніх осіб, які є види адміністративних стягнень, про зміни, що відбулися у Кодексі України про адміністративні правопорушення розповів детально Володимир Жалковський.
Як відомо, 07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті «Голос України» №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей. Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
Крім того, згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД.
Отримати її відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.
Наприкінці заходу відбулося жваве спілкування з учасниками тренінгу, яких цікавили питання щодо кримінальної відповідальності для осіб, які не досягли 14-річного віку; відповідальності батьків, опікунів чи піклувальників за вчинення злочинів неповнолітніми особами; де знайти правовий захист малозабезпеченим особам тощо.
Своїми враженнями від заходу поділилася вчитель правознавства Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Людмила Гармаш, яка зазначили про ґрунтовну підготовку правників системи БВПД до проведення заходу, структурованість презентаційного матеріалу. «Інформація, отримана сьогодні є нагальною та корисною, бо дає можливість грамотно захистити свої права», – відмітила педагог.
На завершенні учасникам заходу повідомлено про Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103, інформовано про місцезнаходження Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та Сумського місцевого центру з надання БВПД та поширено інформаційні буклети «Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?» та «Бюро правової допомоги:ваш юридичний провідник».
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.