У середу, 13 лютого, тренінг для фахівців Ужгородського, Мукачівського та Хустського місцевих центрів з надання БВПД на тему «Виборчі права громадян та способи їх здійснення і захисту» відбувся в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.
Директор Регіонального центру Василь Попадинець зазначив, що одним із основних завдань фахівців системи БПД є забезпечення правового захисту виборчих прав під час виборів Президента України. Саме з цією метою 30-31 березня центри працюватимуть у черговому режимі з 9.00 до 17.00, тож громадяни, чиї виборчі права будуть порушені, зможуть звертатися до юристів по правову допомогу.
Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Закарпатської ОДА Олександр Марошан розповів учасникам тренінгу про типові проблемні питання, з якими стикаються громадяни під час виборів та порадив, як можна допомогти виборцям у таких ситуаціях. О.Марошан наголосив, що у виборах не мають права брати участь особи до 18 років та визнані недієздатними. Фахівець також зазначив, що інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можна перевірити у ресурсі «Особистий кабінет виборця» за посиланням https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:1:7225912422314.
Своє прізвище у виборчому списку не знайдуть особи, які не мають реєстрації, – наголосив фахівець відділу адміністрування ДРВ. – Тому громадяни, які змінили місце проживання чи проживають на територіях новоутворених ОТГ, повинні звернутись у дільничну виборчу комісію за місцем реєстрації і перевірити чи є вони у попередньому списку виборців. Якщо ж виявилось, що вони не включені, або ж включені неправильно, їм необхідно до 25 березня подати заяву щодо включення їх до списку виборців.
Якщо ж у вас виникають проблемні питання, у тому числі й стосовно порушення ваших виборчих прав, звертайтесь до фахівців найближчих місцевих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або зателефонуйте за єдиним номером контакт-центру безоплатної правової допомоги 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.