У межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці Сумського місцевого центру з надання БВПД здійснили разом з представниками Головного територіального управління юстиції в Сумській області виїзди до с. Низи, с. Бездрик, с. Юнаківка та с.Кіндратівка Сумського району Сумської області, де зустрілися з жителями населених пунктів та представниками органів публічної влади й обговорили актуальні для громади питання.
Головною метою даного проекту є надання роз’яснень та консультацій громадянам щодо можливості захисту прав та свобод людини і громадянина, користуючись можливостями безоплатної правової допомоги. Також юристи знайомили громадян з механізмами захисту прав людини, з правовими знаннями, які є необхідними у житті кожного, з тим, як працює система безоплатної правової допомоги, хто і на яких підставах може її отримати.
![]() |
![]() |
«Важливо роз’яснити громадянам не лише про наявність прав, а простою доступною мовою пояснити механізм захисту цих прав, у тому числі, користуючись можливостями безоплатної правової допомоги, адже найбільше питань виникає на тому етапі, коли вже потрібно відстоювати своє порушене право, а людина може навіть не знати, до кого звернутися та як це зробити взагалі», – зазначив Руслан Звоновський, головний спеціаліст відділу представництва Сумського місцевого центру.
![]() |
![]() |
Своїм правом на безоплатну правову допомогу під час роботи мобільної групи скористалося 18 осіб.
Громадяни зверталися до фахівців права з різними запитаннями, а також ділилися своїми проблемами, що виникають у ході реалізації права власності, земельних відносин, оформлення спадщини, додаткових угод по оренді землі, отримання житлових субсидій тощо.
Також разом з фахівцями Головного територіального управління юстиції в Сумській області співробітники Сумського місцевого центру провели ряд консультацій в межах адресної правової допомоги на базі Сумського міського центру зайнятості та Центрі обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
Тут громадян переважно цікавили питання, що пов’язані з працевлаштуванням, виплатами за період перебування на обліку у центрі зайнятості, питаннями щодо трудового стажу, соціальними гарантіями для антитерористичної операції, відшкодування витрат на лікування та зарахування періоду участі в антитерористичній операції при нарахуванні пенсії, також звучали питання сфери житлового та сімейного права.
![]() |
![]() |
На кожне поставлене питання громадяни отримували вичерпні обґрунтовані відповіді та роз’яснення механізму їх вирішення, у тому числі скориставшись послугами безоплатної правової допомоги.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.