13 грудня начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Якубенко та начальник відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівські області Ірина Бондаренко розповіли вихованцям Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою про насильство. Захід відбувся в рамках Всеукраїнського тижня права.
Під час свого виступу працівниці Регіонального центру розповіли ліцеїстам 1-го та 2-го курсів про насильство та його види. Вони зазначили про причини виникнення насильства, а саме: видимі та невидимі. Видимі: невміння розв’язувати конфлікти мирним шляхом; алкоголь або наркотики. Невидимі: ієрархічна структура стосунків у суспільстві; замовчування проблем насильства; незгода з тим, що інша людина – інша, і має право на особисте життя, на помилки; прагнення насильника самоствердитись за рахунок жертви; звичка використовувати силу для досягнення результату; соціальна і юридична незахищеність жертв насильства; низька самооцінка жертв; гендерні стереотипи, що зумовлюють нерівність статей.
Олена Якубенко та Ірина Бондаренко зазначили про основні статі Кримінального Кодексу за якими можна притягнути до кримінальної відповідальності особу, що вчинила насильство:
Стаття 115 Умисне вбивство.
Стаття 120 Доведення до самогубства.
Стаття 121 Умисне тяжке тілесне ушкодження.
Стаття 125 Умисне легке тілесне ушкодження.
Стаття 126 Побої та мордування .
Стаття 129 Погроза вбивством.
Підсумовуючи свій виступ працівниці РЦ розказали як можна запобігти насильству, а саме:
–Не вчиняти насильство по відношенню до інших
– Пам’ятати про відповідальність за свої дії
– Кожна людина має право на повагу
– Інші люди, також заслуговують поваги
– Конструктивно розв’язувати конфлікти