15 лютого у Чернігові працівники системи безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, адвокати та судді розглядали як саме відбувається захист прав людини при виконанні рішення про примусове повернення та видворення.
Такі питання стали на порядку денному під час семінару – практикуму на тему: «Примусове повернення та видворення шукачів захисту: особливості національного та міжнародного законодавства, практичні аспекти».
У заході взяли участь заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська, директор Чернігівського МЦ з надання БВПД Володимир Бобруйко, працівники місцевого центру, адвокати, судді, працівники Державної міграційної служби України, представники громадськості.
В межах заходу суддя Ріпкінського районного суду Чернігівської області Валерiй Сташкiв розповів про особливості провадження під час розгляду судом справ про примусове повернення та видворення з урахуванням міжнародних норм. Більш докладно про практичні аспекти процедури повернення осіб відповідно до Угоди про реадмісію від 18.06.2007 року розповів заступник начальника управління у справах іноземців та адміністративного провадження (Адміністрація ДПС України) Юрій Курилюк.
Також, присутні у формі жвавої дискусії обговорили особливості застосування положень міжнародних конвенцій в процесі примусового повернення та видворення шукачів захисту, практичні аспекти застосування положень ст.ст.6 і 13 Конвенції про захист прав людини при виконанні рішень про примусове повернення та видворення, супровід при видворенні та дотримання принципу єдності сім’ї.
Нагадуємо, за правовою допомогою можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області за адресою: м.Чернігів, вул. П’ятницька, 39, оф. 711, тел: (0462) 651-477, E-mail: office.chernihiv@legalaid.cn.ua
Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.