15 листопада директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко спільно з директором Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимиром Бобруйко взяли участь у координаційній зустрічі щодо обговорення протидії цькуванню у школах.
Вони акцентували увагу присутніх на наданні безоплатної вторинної правової допомоги постраждалим особам та важливості проведення правопросвітницьких заходів у навчальних закладах.
Начальник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Людмила Кузьміна відзначила актуальність питання булінгу серед школярів та необхідність об’єднання зусиль всіх структур для налагодження дружніх, довірливих відносин з дітьми. Світлана Трянова, інший фахівець цього Управління, зробила акцент на запланованих правоосвітніх заходах та проекті «Go Camp».
«Неформальний лідер школи» – проект створений для того, щоб знайти неформальних лідерів серед учнів 8-х класів (13-14 років) та провести для них навчання основам керування людьми і проектами, модерації конфліктів та іншим навичкам, важливим для справжніх лідерів», – зазначила у своїй промові Оксана Мірошниченко, начальник кафедри психології Академії державної пенітенціарної служби.
Про розмежування булінгу від тілесних ушкоджень, підліткову злочинність у регіоні говорила Ольга Панкратова, начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області.
У підсумку зустрічі всі учасники погодились, що варто активізувати правоосвітню діяльність в області, залучати до роботи психологів, соціальних педагогів, представників громадянського суспільства, проводити профілактичні заходи із запобігання ризикової поведінки підлітків, спілкуватися з дітьми за принципом «рівний-рівному».