01 серпня начальник відділу правової інформації та консультацій Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Бойко взяла участь у прес-брифінгу, спільно з керівництвом Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, з питань виконання рішень судів про стягнення аліментів.
Під час прес-брифінгу присутні поінформували про законодавчі ініціативи щодо посилення відповідальності неплатників аліментів та практичні аспекти діяльності, спрямовані на захист прав дітей.
Юлія Бойко звернула увагу на збільшення у поточному році кількості звернень громадян за отриманням правової допомоги із питань сімейного права. Особливу увагу вона акцентувала на тому, що зазвичай із питаннями, щодо стягнення аліментів, притягнення до відповідальності за несплату аліментів, звертаються жінки, адже після розлучення, у більшості, діти залишаються проживати з мамами.
«Чоловіки звертаються за правовою допомогою рідше, їх питання стосуються зменшення розміру аліментів на утримання дітей та правильності нарахувань аліментів», – підкреслила начальник відділу правової інформації та консультацій Чернігівського МЦ.
Також, вона надала інформацію про функціонування системи безоплатної правової допомоги в області та порядок звернення за отриманням такої допомоги.
Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк розповів медійникам про роботу, що ведеться в області в напрямку примусового стягнення аліментів, діючі механізми впливу на боржників і новації другого пакету законопроектів #ЧужихДітейНеБуває.
Він повідомив, що значні суми заборгованості наразі погашаються завдяки посиленню відповідальності неплатників аліментів. Так, показник погашеної заборгованості по аліментним зобов’язанням складає більше 57 млн. грн.
За словами керівника Управління державної виконавчої служби Сергія П’ятниці, на виконанні у територіальних відділах державної виконавчої служби перебуває 15 050 виконавчих проваджень про стягнення аліментів, що складає 21,5 % від загальної кількості виконавчих проваджень усіх категорій.