21 березня на базі Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся правопросвітницький семінар на тему: “Захист прав учасників освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах”.
Учасники заходу – заступник директора Конотопського місцевого центру Валентина Волік, начальник відділу правопровітництва Оксана Козіна, представник відділу освіти Оксана Гуминська, керівники дошкільних навчальних закладів обговорили питання правового захисту учасників навчально-виховного процесу; окремі випадки порушень прав дітей у дошкільних закладах, практик судового захисту порушених прав.
Валентина Волік привітала учасників заходу та розповіла про особливості роботи центру та бюро правової допомоги й наголосила, що: “Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги. Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як надання правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації. Безоплатну первинну правову допомогу надають місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги всім громадянам України, які перебувають під юрисдикцією України. Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру“.
Оксана Козіна розповіла присутнім про успішні практики захисту прав дітей та надала інформацію про можливості реєстрації та діяльності громадських організацій на базі дошкільних закладів. Керівників закладів цікавили питання вирішення конфлікту інтересів, захисту прав дітей при виявленні ознак насилля та створення системи особистої безпеки в дошкільних закладах.
Усі присутні отримали інформаційні матеріали із контактами центру.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43. тел. (05447) 6-23-47
Буринське бюро правової допомоги –
41700, м. Буринь, вул. Першотравнева, 20. тел. (05454) 2-30-69, (05454) 2-10-70
Липоводолинське бюро правової допомоги –
42500, смт Липова Долина, вул. Полтавська, 17. тел.(05452) 5-16-33, (05452) 5-15-37
Недригайлівське бюро правової допомоги –
42100, смт Недригайлів, вул. Сумська, 13. тел. (05455) 5-25-28, (05455) 5-25-29
Роменське бюро правової допомоги –
42000, м. Ромни, бульвар Свободи, 1. тел. (05448) 5-11-99, (05448) 5-10-66
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.