Тренінг на тему «Надання первинної та вторинної правової допомоги в територіальних громадах – як зробити якісні юридичні послуги доступними» для працівників органів місцевого самоврядування та громадських організацій у Краснопіллі 21 квітня провели представники громадської організації «Громадське бюро «Правозахист», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та Сумського місцевого центру з надання БВПД.
У тренінгу взяли участь Юрій Яремчук – голова Краснопільської районної державної адміністрації, Віталій Савоненко – голова Краснопільської районної ради, а також юристи органів місцевого самоврядування, представники управлінь, селищні голови Краснопільського району, громадські активісти.
У своєму вітальному слові Юрій Яремчук зазначив: «Захистити права людини можна лише маючи хороші знання. А в районних центрах та, особливо в сільській місцевості дуже обмежене коло людей ці знання мають. Тому правопросвітництво, підготовка параюристів, а також діяльність місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги дуже на часі».
Віталій Савоненко теж поділився думкою про те, що знайти професійних юристів у глибинці вкрай важко, але так потрібно. Він запевнив присутніх у тому, що особисто, як голова районної ради, забезпечить всебічну підтримку у підготовці параюристів з числа представників громадських організацій та просто небайдужих людей Краснопільщини.
Комунікатор Регіонального центру Ірина Стегній у презентації «Безоплатна правова допомога – міжнародний досвід та українські реалії» представила соціальну програму уряду, а також розповіла про партнерство у надання безоплатної первинної правової допомоги, а також про розвиток системи безоплатної правової допомоги та відкриття бюро правової допомоги, які запрацюють вже з 1 липня 2016 року.
Інтегратор Сумського місцевого центру Наталія Шестерніна розповіла про діяльність центру, акцентувавши увагу на тому, що більшість тих, хто звертається до центру чи до мобільних виїзних приймалень потребують саме первинної правової допомоги. Тому правопросвітництво і співпраця між всіма суб’єктами надання правової допомоги має надзвичайно важливе значення для розвитку громад.
Про роль органів місцевої влади у розвитку системи безоплатної правової допомоги, а також про партнерство з громадськими організаціями говорила практикуючий юрист Світлана Підвисоцька.
Заступник начальника відділу попередньої роботи з клієнтами Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олег Мигаль поділився досвідом проведення прийому громадян та безпосередньої роботи з людьми.
Голова громадської організації «Краснопілля» Василь Лавріненко поділився досвідом роботи саме в Краснопіллі, виніс на обговорення питання, які турбують жителів селища.
Учасники тренінгу у жвавій дискусії обговорили питання розвитку безоплатної правової допомоги та співпраці між громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та державними установами.
Захід відбувся в рамках проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги як гарантія доступу до якісних юридичних послуг для жителів Сумського, Білопільського та Краснопільського районів Сумської області», що здійснюється громадською організацією «Громадянське бюро «Правозахист» в партнерстві з Сумським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є створення ефективності системи надання безоплатної правової допомоги для сільських громад Сумського, Білопільського та Краснопільського районів, а також жителів районних центрів Білопілля і Краснопілля та міста Суми шляхом інтеграції первинної та вторинної правової допомоги.