назад
13.07.17

У Кролевці проведено зустріч-бесіду на тему “Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання”

ShM 2017 07 13  krolevets probation 113 липня на виконання плану спільних заходів з Кролевецьким районним сектором з питань пробації головним спеціалістом Кролевецького бюро правової допомоги Наталією Халепою проведено зустріч-бесіду з начальником сектору Олегом Патою на тему “Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання”.

На початку бесіди Олег Пата зазначив: «Міністерством юстиції України заявлено створення національної системи пробації і є головним із пріоритетних завдань. Фактично впровадження пробації розпочалось з 2015 року, тоді, коли був прийнятий Закон України “Про пробацію”. З першого січня 2017 року в Україні почала працювати система пробації».

Представник структури з пробації акцентував увагу на тому, що людина, яка потрапляє у місця позбавлення окрім самого позбавлення волі зазнає втрат. Ця людина втрачає соціальні зв’язки, які є необхідними для її розвитку, можливість розвиватися в ногу з часом, робити якісь здобутки, досягнення, які можуть бути корисними не лише для неї особисто, а й для держави. Ця людина може втратити сім’ю, своє майно, свій людський образ, а також не мати перспективи у майбутньому на подальше життя в суспільстві та може загрожувати безпеці суспільства. Безпека суспільства – це найголовніша мета впровадження пробації в Україні. Вона передбачає цілу систему заходів для того, щоб не лише виконати покарання, а й для того, щоб реабілітувати людину і разом з нею усунути ті чинники, які вплинули на її протиправну поведінку, заохотити її до змін і допомогти їй змінитися. На сьогоднішній день головним слоганом української пробації є “Пробація – це можливості для змін”.

Щодо теми бесіди, то завідувач сектором зазначив, що умовно-дострокове звільнення від відбування покарання є одним із найпоширеніших видів звільнення особи від подальшого покарання. Воно може застосовуватися до більшості основних покарань (за винятком штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю). Ця правова інструкція дає надію засудженому на можливість дострокового звільнення від відбування призначеного судом покарання і стимулює його до зразкової поведінки і сумлінного ставлення до праці як обов’язкових умов для здійснення такої надії.

«Щодо змісту критерії “сумлінна поведінка і ставлення до праці”, то вони мають засвідчити, що засуджений довів своє виправлення. Визначення таких критерії залежить не лише від тяжкості вчиненого злочину і даних про особу засудженого, а головним чином від наявності сумлінного додержання ним усіх вимог режиму місця відбування покарання і правил поведінки та людського спілкування у колективі, від сумлінного і активного виконання дорученої роботи, суворого додержання виробничої дисципліни, щирого каяття у вчиненні злочину тощо», – зазначив начальник  сектору пробації Олег Пата.

Наприкінці зустрічі-бесіди фахівець бюро залишила буклети на тему безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення та візитівки, зазначивши, що Кролевецьке бюро правової допомоги, розміщується за адресою вулиця Грушевського, 19 міста Кролевець та має контактний телефон (05453)95247.