назад
14.05.25

У Києві відбудеться презентація посібника «Забезпечення справедливого судочинства у справах про воєнні злочини в Україні»

11 червня у Києві Інститут T.M.C. Asser у співпраці з Координаційним центром з надання правничої допомоги та Асоціацією правників України проведе публічну панельну дискусію, присвячену питанням забезпечення справедливості судових процесів у справах про воєнні злочини в Україні. 

На заході буде презентовано Посібник для юридичних фахівців, підготовлений Інститутом ім. Т.М.С. Asser. У ньому зібрано актуальну інформацію про національне та міжнародне законодавство, практичні поради щодо стратегії захисту, особливостей розслідування, роботи зі свідками та підготовки юридичних аргументів.

Модеруватиме дискусію Габріеле Шлевікат, дослідниця та керівниця проєкту «Відновлення справедливості та гідності в Україні» Інституту T.M.C. Asser.

Серед спікерів — Олександр Баранов, директор Координаційного центру з надання правничої допомоги; Микола Стеценко, президент Асоціації правників України; Владислав Овсянніков, суддя Дергачівського районного суду Харківської області; Андрій Яковлєв, адвокат та керуючий партнер ЮФ Umbrella; Магда Куле, суддя з Нідерландів, Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (EUAM Ukraine).

Як узяти участь

Захід відбуватиметься тільки очно.

Мова заходу: англійська та українська (передбачений синхронний переклад).

Участь безкоштовна, компенсація витрат на проїзд не передбачена, попередня реєстрація обовʼязкова.

Детальніше про захід на сайті Асоціації правників України.

Чому це важливо

Справи, пов’язані з воєнними злочинами, і надалі розглядаються в українських судах, тому юристи мають забезпечувати їх проведення відповідно до національного та міжнародного права.

До цих процесів прикута увага як українського суспільства, так і міжнародних спостерігачів — зокрема Європейського суду з прав людини, ЄС та правозахисних організацій. Відмова у справедливому судовому розгляді є порушенням міжнародного кримінального права, тому важливо показати, що Україна здатна забезпечити правосуддя на національному рівні. Це також посилює довіру до нашої судової системи та сприяє співпраці з міжнародними механізмами відповідальності.