Протягом 3-5 жовтня 2015 року в столиці проходила перша частина тренінгу для більш ніж півсотні адвокатів-тренерів/модераторів з обміну досвідом між адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Тема тренінгу – «Особливості захисту у кримінальних провадженнях про злочини проти основ національної безпеки і військові злочини. Захист у кримінальних провадженнях про незаконний обіг наркотичних засобів. Здійснення захисту при застосуванні негласних слідчих (розшукових) дій».
Тренінг організовано Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з ВГО «Об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.
Триденна програма навчання була розділена на чотири основні тематичні секції: особливості захисту у кримінальних провадженнях про злочини проти основ національної безпеки, забезпечення призиву та мобілізації, військові злочини; дії захисника у кримінальних провадженнях про незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів; забезпечення ефективного захисту при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій; тренінг з тренерських навичок.
Захід розпочався з вітальних виступів гостей, а саме, Віталія Баєва, заступника директора Координаційного центру з надання правової допомоги, Олени Кустової, Координатора програм/Радника з правових питань, Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Іванни Ібрагімової, керівника групи експертів українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Вікторії Мітько, голови ВГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», начальника відділу забезпечення якості безоплатної правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів.
Після урочистостей учасники тренінгу почали дводенний навчальний процес, протягом якого розглядали різноманітні проблемні питання згідно тематичних секцій програми та приймали участь у модерованих дискусіях.
Третій день навчальної роботи був повністю присвячений тренінгу з тренерських навичок, зокрема, розвитку навичок тренера з ефективної комунікації та взаємодії з аудиторією, а також обміну досвідом проведення тренінгів.
«Подібні навчальні заходи мають на меті кілька завдань, – зазначила Вікторія Мітько, – по-перше, це можливість обговорити дійсно важливі та актуальні для адвокатської діяльності теми, поділитися думками, враженнями, практичним досвідом. По-друге, учасники навчального процесу отримують навички проведення тренінгів, які потім допомагають їм у підготовці власних програм навчання для адвокатів, що працюють в системі надання безоплатної правової допомоги. Плануючи тренінги, ми намагались підібрати таких фахівців, які б розкрили тему з різних боків та надали матеріал для аналізу та роботи над ним».
Друга частина тренінгу відбудеться 18-19 жовтня. Після чого у листопаді в регіонах пройде чергове коло каскадних тренінгів за визначеною тематикою для усіх адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:
Facebook
YouTube
Google+
Twitter