{module 19.04.19Ur}Директор Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша у якості спікерки взяла участь у панельній дискусії «Доступ до правосуддя для вразливих груп жінок: як об’єднати зусилля заради подолання бар’єрів та кращого захисту прав» в рамках заходу ЮрФем OpenSpace Миколаїв, організованого Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем”, за підтримки Українського Жіночого Фонду.
Наталія Гнатуша розповіла присутнім про роль системи безоплатної правової допомоги у забезпеченні захисту прав вразливих категорій жінок, та жінок, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
В заході взяли участь юристки, адвокатки, судді, правозахисниці, нотаріуски та студентки.
Учасниці обговорили актуальні питання захисту прав жінок, перспективи розвитку жінок у юридичній професії, їх вплив на політику та суспільство в Україні. Особливу роль приділили проблемним питанням у сфері захисту прав вразливих категорій жінок, жінок, постраждалих від домашнього насильства та сексуальних домагань, дискримінації, а також пошуку шляхів їх вирішення та подолання.
З 07 січня 2018 року відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
Як зазначила директорка Регіонального центру Наталія Гнатуша – до місцевих центрів та бюро правової допомоги звернулося майже 20 жінок з питань захисту їхніх прав, як постраждалих від домашнього насильства. За результатами надання правової допомоги маємо позитивну практику в регіоні щодо ухвалення судами рішень про видачу обмежувальних приписів стосовно кривдників.
В ході заходу учасниці плідно попрацювали в групах, обговорили не тільки проблемні питання у сфері захисту прав постраждалих від домашнього насильства та сексуальних домагань, а й шукали шляхи їх вирішення та подолання.
За результатами обговорення учасниці заходу погодилися, що органам поліції, центрам з надання правової допомоги, службам підтримки постраждалих осіб, відповідним органам та установам необхідно об’єднати зусилля для забезпечення комплексного підходу до подолання насильства та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства.