11 квітня 2018 року, у рамках реалізації Меморандуму про співпрацю між системою БПД області та Управлінням освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, у Регіональному центрі з надання БВПД у Полтавській області відбувся семінар із циклу «Шляхи оптимізації надання безоплатної правової допомоги та правопросвітництва: проблеми, завдання та перспективи».
Цього разу учасниками заходу стали представники Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, дошкільних навчальних закладів м. Полтави, фахівці Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
«Правова освіта населення починається у сім’ї, дошкільних навчальних закладах, де дітям надаються початкові знання про норми поведінки, звички щодо їх виконання, виховується повага до батьків, вчителів, людей похилого віку та інших осіб, формуються алгоритми морально-правової поведінки, нетерпимість до порушників норм права, почуття відповідальності за свою поведінку. Ключову роль у формуванні активної правової та громадянської свідомості дошкільнят відіграють саме дошкільні навчальні заклади, навчально-виховні комплекси. Надійними помічниками у цій роботі для педагогічних працівників стануть фахівці системи безоплатної правової допомоги», – повідомив Олександр Черчатий у своїй вітальній промові.
За його словами реалізуючи правопросвітницьку функцію представники Регіонального та місцевих центрів з надання БВПД проводять заходи і в навчальних закладах, тому він закликав залучати до правовиховної роботи як з дошкільнятами, так і з батьками та педагогами працівників системи БПД.
Під час семінару учасникам розповіли про правові можливості системи безоплатної правової допомоги, шляхи доступу до правових консультацій та представлення інтересів у судах такої категорії громадян як діти. Педагогічних працівників також поінформували про напрями співпраці на виконання норм Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» і реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
Про шляхи оптимізації надання безоплатної правової допомоги та правопросвітництва, основні проблеми, завдання і перспективи, розповів педагогам перший заступник директора РЦ, доктор наук з державного управління, професор Микола Лахижа.
Які можливості місцевих центрів, що можуть отримати громадяни, звернувшись до них, який порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги розповіла присутнімдиректорка Другого полтавського МЦ Людмила Бубир.
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Другого полтавського МЦ Андрій Свєшніков, розповів про напрями та форми співпраці з освітніми закладами та забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги.
Про форми співпраці з дошкільними навчальними закладами під час правопросвітництва, форми заходів, їх тематику, подальші пріоритети у роботі, поінформував учасників семінару головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого полтавського МЦ з надання БВПД Владислав Шамайда.
Заходи такого формату дають змогу не лише налагодити партнерські зв’язки, але й обговорити форми правопросвітництва, які будуть найбільш прийнятні для педагогічних працівників, батьків, дошкільнят міста. Крім того, таке спілкування дає можливість почути думку з питань правопросвітництва безпосередньо з вуст наших партнерів та досягнути домовленостей щодо проведення спільних заходів.
Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть звернувшись до відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.
Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел. (0532) 50-27-22.
Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.
Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.
Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська, 17, тел. (05361) 77-479/.
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.