назад

У Регіональному центрі з надання БВПД у Волинській області відбулася зустріч із представниками ОБСЄ

DSC00224 1Сьогодні, 24 вересня 2018 року, представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області зустрілися із спостерігачами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Мета візиту – зібрати та узагальнити інформацію про те, як в регіоні працює система безоплатної правової допомоги, з якими питаннями та проблемами громадяни звертаються до фахівців центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро. Говорили також і про надання актуальної правової інформації та консультацій внутрішньо переміщеним особам (ВПО), учасникам АТО, особам, які потерпіли від домашнього насильства тощо. 

Серед інших, значне обговорення викликало питання надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам. Оскільки, власне, саме задля цього нещодавно, 15 вересня 2018 року, відбулась зустріч фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області з представниками ГО «Переселенці Криму та Донбасу».

За словами Наталії Смолярчук, суспільно-політична ситуація, яка нині склалася в Україні, відобразилася й на щоденних життєвих потребах громадян, зокрема, й на внутрішньо переміщених осіб.

Мовляв, однією з поширених проблем, з якою часто-густо звертаються внутрішньо переміщені особи до фахівців місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро, – це оформлення спадщини. Люди цікавляться питанням, як же їм оформити спадщину, якщо спадкодавець проживав в зоні проведення АТО. Оскільки всі документи, видані не уповноваженими органами влади, не мають юридичної сили в Україні.

Тому, власне, такі правопросвітницькі заходи та консультування на зазначені теми є вкрай необхідними.

Своєю чергою спостерігач Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Валерій Щавинський та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правої допомоги у Волинській області Наталія Смолярчук домовилися і про подальшу співпрацю, у рамках якої відбуватимуться відповідні зустрічі. 

DSC00223 1

DSC00251 1

Довідково
21 березня 2014 року Постійна Рада ОБСЄ ухвалила рішення направити в Україну Спеціальну моніторингову місію, що складається з цивільних неозброєних спостерігачів.
Цілі роботи місії – це збір інформації, звіт про ситуацію з безпекою та встановлення фактів, зокрема, про конкретні події на місцях. Спостерігачі спілкуються з представниками влади на всіх рівнях, громадянського суспільства, етнічних і релігійних груп, місцевих громад і органів місцевого самоврядування.

Основне завдання місії – допомогти Україні знизити рівень напруженості і сприяти діалогу між усіма сторонами.

На цей час місія складається з близько 700 цивільних неозброєних спостерігачів з більш ніж 40 держав-учасниць ОБСЄ. Також в місії працюють співробітники з України, які займають посади перекладачів, радників та адміністративного персоналу.

Згідно з мандатом місії, Голова СММ має право збільшити кількість спостерігачів до 1000.

Головні принципи роботи місії – об’єктивність, неупередженість та прозорість.

DSC00212 1

Нагадаємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: office.volyn@legalaid.lt.ua

Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел.: (0332) 770717, 770719.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).