В умовах децентралізації, коли роль громади трансформується, і вона вже самостійно визначає пріоритети розвитку, основоположним стає питання комфортного, а тобто безпечного життя її мешканців. Тож, під час тренінгу «Безпека – спільний вибір громади» представники органів місцевого самоврядування, системи безоплатної правової допомоги, експерти, громадські активісти формували розуміння підходу безпеки в громаді як спільної участі та відповідальності та надавали базові навички ідентифікації безпекових проблем в громаді.
Під час заходу розглядалися такі питання як відповідальність за безпеку в громаді, концепція поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду, логіка впровадження ініціатив з підвищення безпеки, дослідження безпекових потреб жителів Шостки. Розпочавши тренінг, експерт з розвитку громад Ігор Бринош, повідомив, що безпека в громаді – це широке поняття, яке охоплює різні сфери діяльності: безпеку на дорогах, екологічну безпеку, цивільну безпеку.
Фахівець Шосткинського місцевого центру з надання БВПД Юлія Зацаринна розповіла про правові аспекти безпеки в громаді, зокрема, про відповідальність, а також функції органів поліції, пробації, центрів правової допомоги в розвитку безпеки в громаді.
«Безпека в громаді – це не лише наявність поліції та освітлені вулиці, це також і бажання брати на себе відповідальність за комфорт та добробут у своїй громаді. І відповідальність однаковою мірою лежить на місцевому самоврядуванні, жителях, місцевому бізнесі, закладах освіти та інших інституціях. Сутність безпеки в громаді передбачає системну і злагоджену взаємодію всіх цих суб’єктів», – наголосила Юлія Зацаринна.
Під час дискусії учасники заходу обмінювалися думками щодо організації безпечного середовища, окресливши, щоправда, ряд факторів, які ускладнюють його створення в територіальній громаді м. Шостка, та висловили свої пропозиції щодо стратегії розвитку безпеки в Шосткинській міській територіальній громаді.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.