Заняття з особовим складом підрозділу поліції провели представники Управління забезпечення прав людини Національної поліції в Донецькій області та Слов`янського бюро правової допомоги
Право на захист належить до загальновизнаних принципів міжнародного права й розглядається як необхідна умова забезпечення права на справедливий судовий розгляд.
Під час занять було розглянуто алгоритм дій поліцейського при затриманні особи щодо якісного та повноцінного забезпечення права затриманого на отримання правової допомоги.
Увагу поліцейських було акцентовано на понятті «право на захист», а саме що воно включає в себе, а також на гарантії права затриманого, підозрюваного (обвинуваченого) на захист.
Згідно із Законом України “Про безоплатну правову допомогу” право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб: особи, до яких застосовано адміністративне затримання; особи, до яких застосовано адміністративний арешт; особи, які затримані за підозрою у вчиненні злочину; особи, до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою. Така допомога надається протягом 72 годин з моменту затримання; особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії.
Кожного затриманого ознайомлюють з його правами під особистий підпис. Так, кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника (частина четверта статті 29 Конституції України).
Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого.
За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:
Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20 тел: (099) 266-91-62
Торецьке бюро правової допомоги – м. Торецьк, вул. ГероївПраці, 3, тел.: (099) 478-67-48,
Костянтинівське бюро правової допомоги – м. Костянтинівка, вул. Театральна, 5, тел.: (099) 621-91-72
Дружківське бюро правової допомоги – м. Дружківка, вул. Короленка, 1, тел.: (095) 926-42-07,
Добропільське бюро правової допомоги – м. Добропілля, вул. Незалежності, 35, тел.: (095) 209-70-74,
Слов’янське бюро правової допомоги – м. Слов’янськ, вул. Університетська, 47, тел.: (066) 368-00-63
Бахмутське бюро правової допомоги – м. Бахмут, вул. Василя Першина, буд. 11, тел.: (050) 654-76-61,
Авдіївське бюро правової допомоги – м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд.1, тел.: (050) 545-56-78,
Лиманське бюро правової допомоги – м. Лиман, вул. Пушкіна, буд. 12 б, тел.: (095) 688-54-64,
Олександрівське бюро правової допомоги – смт. Олександрівка, вул. Самарська, 5, тел.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103