назад
26.06.17

У столиці пройшов практикум для адвокатів-тренерів з підготовки каскадних тренінгів у системі БПД

24-25 червня 2017 року у Києві відбувся практикум на тему «Підготовка тренінгу з кримінально-процесуальних питань для надавачів безоплатної первинної правової допомоги» для адвокатів-тренерів мережі обміну досвідом між адвокатами та юристами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Захід організований Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що впроваджується за фінансового сприяння уряду Данії. Практикум є підготовчим етапом до проведення нових каскадних тренінгів в системі безоплатної правової допомоги в Україні, спрямованих цього разу на вдосконалення знань та навичок з кримінально-процесуальних питань працівників бюро правової допомоги.

Тож захід мав на меті розробити сценарій та програму модельного тренінгу з кримінально-процесуальних питань, з якими найчастіше звертаються громадяни до місцевих центрів, для проведення подальших каскадних тренінгів у регіонах для працівників бюро правової допомоги. До обговорення учасникам також було запропоновано проект посібника з відповідями на запитання, що стосуються прав потерпілих, свідків, надання медичної допомоги в умовах несвободи, порядку відбуття покарання та ін.

Участь у дводенному заході взяли менеджер проекту Ради Європи Кетеван Цхомелідзе, експертка Ради Європи з гендерних питань Катья Тілікайнен, представники Координаційного центру з надання правової допомоги – в.о. його директора Олексій Бонюк та очільниця Управління забезпечення якості правової допомоги, адвокат Вікторія Мітько, а також адвокати Віталій Касько та Юлія Лісова, які виступили координаторами сесій практикуму. У заході взяли участь 41 адвокати-тренери/модератори з 24-х областей та м. Києва, які співпрацюють з системою БПД – Оксана Андрейкович, Олександр Резуненко (Закарпатська область), Олександр Байдик, Катерина Войтенко, Ігор Свєтлічний (м. Київ), Оксана Барилюк, Сергій Дрелінський, Олександр Сьопін (Хмельницька область), Альона Бевз (Кіровоградська область), Юрій Березуцький, Ольга Музиченко, Людмила Семида (Київська область), Світлана Бідюк (Рівненська область), Олексій Біленко, Володимир Бондар (Херсонська область), Валентина Буглак, Ярослава Ребрик (Полтавська область), Ірина Вань, Людмила Желізняк (Івано-Франківська область), Олена Меленюк (Чернівецька область), Віталій Галагуз, Євген Грішин, Євгенія Шара (Житомирська область), Людмила Гриценко (Черкаська область), Мирослава Дьоміна, Сергій Лисак, Євген Пивовар (Дніпропетровська область), Олександр Кадієвський, Ярослав Писарев (Донецька область), Євгенія Коваленко (Волинська область), Валерія Коломієць (Львівська область), Володимир Кухта, Микола Росомаха (Чернігівська область), Наталія Марченко, Анатолія Притула (Одеська область), Яніна Осьмак (Луганська область), Роман Стойчев (Вінницька область), Юрій Франків, Віталій Сольський (Тернопільська область), Валентина Волобуєва (Сумська область), Марина Старовойтова (Харківська область).

Практикум розпочався з вітальних промов менеджерки проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи системи кримінальної юстиції в Україні» Кетеван Цхомелідзе та в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка.

На початку заходу адвокати Віталій Касько, Юлія Лісова та Вікторія Мітько представили та обговорили з учасниками довідкові матеріали та план роботи; для подальшої роботи учасники розділилися на групи. Під час однієї із сесій, що була присвячена підготовці проектів сценарію одноденного тренінгу, кожна група під головуванням координаторів – Віталія Каська, Юлії Лісової та Вікторії Мітько підготувала власний варіант сценарію із подальшою його презентацією для усіх учасників, задля обрання кращого з них. Модератором першої та другої сесій практикуму виступила начальниця Управління забезпечення якості правової допомоги, адвокат Вікторія Мітько.

Потім учасники заходу разом із координаторами продовжили роботу в групах над частиною презентації одного тематичного блоку. Представлення та обговорення частин презентації відбулося під час третьої сесії, модератором якої була адвокат Юлія Лісова.

Наступного дня учасники заходу заслухали та обговорили доповідь експертки Ради Європи з гендерних питань Катії Тілікайнен, що була присвячена гендерному аспекту у роботі правників.

Далі координатори та учасники практикуму завершили доопрацювання частин презентації по групах, а також розпочали роботу над загальною презентацією, якай слугуватиме модельною для подальших каскадних тренінгах в регоінах. Модератором п’ятої сесії практикуму виступив адвокат Віталій Касько.
Також учасники мали нагоду обговорити логістичний план каскадних тренінгів, інформацію про який представила до уваги присутніх адвокат Юлія Лісова. Проведення таких тренінгів за розробленою на практикумі модельною програмою та сценарієм попередньо планується у вересні 2017 року.

ДОВІДКОВО:

Каскадні тренінги – навчальні заходи для адвокатів системи безоплатної правової допомоги, що проводяться одночасно у всіх регіонах адвокатами-тренерами за визначеною тематикою. Основною метою проведення каскадних тренінгів є підвищення кваліфікації адвокатів, залучених до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі, а також юристів центрів з надання БВПД, які представляють у сужах інтереси клієнтів, що звертаються до центрів

Нагадаємо, що у відповідності до Робочого плану Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» на 2017 рік, який був обговорений на початку цього року під час засідання Керівного комітету Проекту, у поточному році адвокатів-тренерів заплановано залучити до нових каскадних тренінгів, цього разу спрямованих на вдосконалення знань та навичок працівників новоутворених бюро правової допомоги.