Люди з вадами зору в усіх регіонах України отримають інформацію про систему безоплатної правової допомоги – про це на спеціальній прес-конференції 16 травня розповіли фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.
– переглянути відео | |
– переглянути відео |
«30 000 примірників буклетів виготовлені шрифтом Брайля за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та співпраці з редакцією Українського товариства сліпих «Заклик». Саме завдяки буклетам ця вразлива категорія населення зможе ознайомитися із тими послугами, які надає безоплатна правова допомога, і вирішити свої юридичні питання. Тож, система безоплатної правової допомоги дбає про рівний доступ громадян до правосуддя та робить усе можливе для максимальної поінформованості людей зі своїми правами», – наголосила заступник директора Регіонального центру Валентина Волобуєва.
У свою чергу, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Олексій Рибалка розповів, що громадяни, які з тих чи інших причин фізично не можуть відвідати місцеві центри чи бюро правової допомоги, можуть зателефонувати за єдиним безкоштовним номером 0 800 213 103 та отримати роз’яснення та консультації від кваліфікованих юристів.
Першими, хто мав можливість ознайомитися із буклетами, виготовленими шрифтом Брайля, стали голова ГО «Ініціативи Слобожанщини» Анатолій Сасса та голова Сумського обласного та міського товариства сліпих (УТОС) Анатолій Вороновський. «Це дуже важлива та знакова подія для людей з вадами зору. Адже у нас, як і будь у кого, виникають питання правового характеру. І не всі знають, як вирішити проблему та до кого можна звернутися. Тож, такі буклети дійсно допоможуть особам з інвалідністю», – поділився враженнями Анатолій Сасса.
Як зазначили фахівці Регіонального центру, буклети будуть розповсюджені до обласних організацій Українського товариства сліпих (УТОС), до навчальних закладів для дітей з вадами зору, реабілітаційних та навчально-інформаційних закладів УТОС, а також до бібліотек УТОС у всіх регіонах України. Крім того, буклети отримають центри та бюро правової допомоги для своєї правопросвітницької діяльності серед відповідних цільових груп.
До прес-конференції долучилися й партнери Регіонального центру: Наталія Єсіна – представниця громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Суми та Аліна Курова – старший інспектор з особливих доручень УЗПЛ НПУ.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.