назад

У Великому Березному відкрили Центр правової інформації та консультацій

titul    “Безоплатна правова допомога для гірських громад Великоберезнянщини” – грантовий проект громадської організації “Простір молоді”, підтриманий в рамках проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад», який проводився спільно проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження». Партнером проекту «Безоплатна правова допомога для гірських грогромад Великоберезнянщини» є і Ужгородський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відповідно до плану проекту, у Великому Березному 29 березня відкрили Центр правової інформації та консультацій.

    Як розповів керівник Центру правової інформації та консультацій Віталій Дацюк, тут громадянам надаватимуть безкоштовні юридичні консультації та роз’яснення. Крім того, прийом громадян вестимуть і у селах Кострино та Волосянка Великоберезнянського району – такий вибір зумовлений розташуванням населених пунктів, бо сюди з околиць буде найлегше дістатися.

     Якщо лише консультації недостатньо, і є потреба відстояти свої права у суді, то мешканців району скеровуватимуть до Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Якщо особа має право на адвоката за рахунок держави, їй його обов’язково нададуть. Як зазначив директор Ужгородського місцевого центру Михайло Давиденко, завдяки діяльності Центру правової інформації та консультацій ми зможемо допомогти якомога більшій кількості населення Великоберезнянського району.

    Крім того, доступ громадян до безоплатної правової допомоги в Україні ( та на Великоберезнянщині зокрема) розширять і бюро правової допомоги, які запрацюють у кожному районі Закарпаття з 1 липня 2016 року. Як підкреслив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Попадинець, завдяки роботі бюро закарпатцям буде легше звертатися за отриманням юридичних послуг, адже зараз жителям, наприклад, Міжгір’я потрібро їхати аж в Хуст, бо саме там розташовується місцевий центр з надання БВПД, який обслуговує мешканців Міжгірщини.

    Правові консультації та роз’яснення мешканцям Великоберезнянщини надаватимуть у залі засідань Великоберезнянської селищної ради кожного вівторка та четверга з 10-ї до 14-ї години. Крім того, прийом громадян у Кострині та Волосянці буде проводитися щоп’ятниці (одного тижня – у Кострині, іншого – у Волосянці) на базі сільських рад.