назад
27.09.18

Учаснику АТО допомогли визначити додатковий строк для прийняття спадщини

zakon     До Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин Б., який пропустив строки для подання заяви про прийняття спадщини. Завдяки діям юриста місцевого центру суд продовжив термін для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом.

     Як пояснив клієнт, він не заявив про прийняття спадщини протягом шести місяців, оскільки перебував у тривалому відрядженні, пов’язаному з виконанням обов’язків військової служби.

     Представляти інтереси клієнта в суді наказом місцевого центру призначили Ігоря Рибака (довіреність №185 від 20.07.2018 року), який підготував відповідну позовну заяву.

     У позовній заяві юрист зазначив, що відповідно до п.1 ст 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, якщо ж спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Проте у ч.3 ст. 1272 Цивільного кодексу України вказано, що спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, за рішенням суду може отримати додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

     Як вбачається із матеріалів справи, в період, коли позивач мав заявити про прийняття спадщини, він брав безпосередню участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, що підтверджується довідкою військової частини.

     Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи й врахувавши поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини, суд вирішив задовольнити позов, тож визначив додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом.

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам’янець-Подільський). Адреса: м. Кам’янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.