1 грудня у Музеї пам’яті учасників війни на Сході України, що у Чернівцях, відбулось виїзне консультування переселенців, дружин та матерів учасників АТО, українських захисників і не лише. Вони дізнались, що кожен українець має право на безоплатну первинну правову допомогу, а ще дізнались, які категорії осіб можуть скористатись послугами адвоката, роботу якого оплачує держава і куди в разі потреби необхідно звертатись.
Зустріч із фахівцями системи безоплатної правової допомоги відбулась на прохання голови громадської організації «Крик душі» матерів та дружин військовослужбовців» Ярослави Заліско. Присутні розпитували про безоплатну первинну і вторинну правову допомогу.
«Надання консультацій, роз’яснень з правових питань, складення заяв та інших документів правового характеру (крім процесуальних) – все це охоплює безоплатна первинна правова допомога, – пояснила присутнім заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жанна Патєхіна. – А безоплатна вторинна правова допомога, це допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів державного бюджету України».
Жанна Патєхіна роз’яснила, які категорії осіб мають право скористатись послугами адвоката, роботу якого оплачує держава (тобто мають право на вторинну правову допомогу). Зокрема, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, діти-сироти, малозабезпечені громадяни і не лише.
«Дякую, що ви зустрілись із нами і поспілкувались, – по завершенню зустрічі подякувала фахівцям системи БПД мати учасника АТО Ярослава Заліско. – Люди хочуть проконсультуватись, хочуть знати свої права, ми ж нічого взагалі не знаємо, як ті сліпі котенята, що кидаються в різні інстанції і не завжди знають, як правильно діяти. А це я бачу, що це зовсім інша система. Ми обов’язково будемо і надалі запрошувати людей і проводити із фахівцями системи безоплатної правової допомоги зустрічі».
Присутні запевнили, що в разі потреби звертатимуться по допомогу до фахівців системи безоплатної правової допомоги.
Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.
Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).