25 лютого 2016 року заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Валентина Буглак взяла участь у круглому столі на тему: «Проблеми впровадження в Україні безоплатної правової допомоги».
Круглий стіл було проведено у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, за участі народних депутатів України, представників органів державної влади, громадських об’єднань, асоціацій, науковців та експертів у галузі надання безоплатної правової допомоги.
Координував проведення заходу голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції та виконання рішень судів І.С. Алексєєв.
Під час «круглого столу» обговорено перші результати впровадження інституту безоплатної правової допомоги в Україні, виклики сьогодення, а також перспективи вдосконалення надання безоплатної правової допомоги.
Представники Координаційного центру з надання правової допомоги та регіональних центрів з надання безоплатної правової допомоги звертали увагу на окремі питання роботи центрів з надання безоплатної правової допомоги, забезпечення належного рівня надання безоплатної правової допомоги в державі.
Крім того, учасники «круглого столу» обмінялися думками щодо доцільності розширення суб’єктного складу осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, визначення критеріїв для отримання ними безоплатної вторинної правової допомоги, а також особливостей її надання.
Водночас представниками адвокатської спільноти зауважено щодо необхідності удосконалення процедури відбору адвокатів, які уповноважуються надавати безоплатну вторинну правову допомогу та порядку укладення контрактів і договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, а також забезпечення належного бюджетного фінансування системи надання безоплатної правової допомоги.