назад
30.07.19

В Черкасах відбулися заходи з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

У 2013 Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй оголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Сьогодні, 30 липня 2019 року, фахівцями Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області та Черкаського місцевого центру з надання БВПД, спільно з відділом молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності управління у справах сім’ї молоді та спорту Черкаської ОДА, представниками Національної поліції та благодійної організації «Від серця до серця», проведено інформаційний захід на одній з центральних площ м. Черкаси.

В межах Всеукраїнської інформаційної кампанії, яка передбачає проведення низки заходів в усіх обласних центрах України у форматі кінопоказів та організації роботи інформаційно-консультаційних локацій, громадян та гостей міста Черкаси було проінформовано про ситуацію, що склалася в Україні щодо торгівлі людьми та про заходи боротьби з цим явищем.

За оцінками Міжнародної організації з міграції понад 230000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. У 2018 році органами соціального захисту виявлено 286 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, що на 11,6% перевищує показник 2017 року (198 осіб) та вдівчі більше за показник 2016 року (110 осіб). Органами Національної поліції вже у 2019 році виявлено 189 кримінальних правопорушень (проти 163 за аналогічний період 2018 року), передбачених статею 149 (Торгівля людьми) КК України.

20 вересня 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

В Україні створено координаційний механізм співпраці органів виконавчої влади для боротьби з торгівлею людьми. До нього залучені органи прокуратури України, Національна поліція, Міністерство соціальної політики. Національним координатором заходів у сфері протидії торгівлі людьми в Україні є Міністерство соціальної політики. Міністерством юстиції створено центри безоплатної правової допомоги, які серед інших послуг надають юридичну допомогу жертвам торгівлі людьми. Діє державна соціальна програма протидії торгівлі людьми до 2020 року.
Громадянам було надано роз’яснення, як протидіяти торгівлі людьми і не стати жертвою злочинів. Фахівці центрів з надання БВПД поширили серед присутніх на заході черкасців та гостей міста інформаційні буклети. Аналогічні заходи пройшли у районах області за місцем знаходження місцевих центрів з надання БВПД. Увечері за участі організаторів заходу відбудеться безкоштовний показ і обговорення документальної стрічки «Жінка в полоні» в кінотеатрі Multiplex Дніпро Плаза.
527 то 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103