назад

В Маріуполі відбувся “круглий” стіл з питань безоплатної правової допомоги

 23 серпня у центральній районній адміністрації Маріупольської міської ради за ініціативи Української  Гельсінської спілки з прав людини  був проведений “круглий” стіл на тему: «Доступ до безоплатної правової допомоги. Державні та недержавні суб’єкти надання. Проблеми. Результати. Досягнення. Сінергія». 

       Головною метою проведення зазначеного заходу було обговорення стану надання безоплатної правової допомоги в місті, визначення пріоритетних проблем, з якими звертаються члени громади  Маріуполя за безоплатною правовою допомогою та здійснення вчасної допомоги населенню. Також йшлося про важливість взаємодії між суб’єктами надання первинної правової допомоги, в тому числі з органами місцевого самоврядування та спеціалізованими установами.

       Участь у “круглому” столі прийняли представники Регіонального та Маріупольського місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, районної адміністрації, комітетів самоорганізації населення м. Маріуполь, громадських та державних організацій.

       Відкрила засідання координатор Української Гельсінської спілки з прав людини  у м. Маріуполі  Тетяна Самодерженкова, яка подякувала всім присутнім за участь у “круглому” столі та наголосила на важливості взаємодії між надавачами безоплатної правової допомоги населенню.

Центри з надання безоплатної правової допомоги надають правову та консультативну допомогу мешканцям нашої області. Одне з пріоритетних завдань – створення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги. А це захист, здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складання документів процесуального характеру, – розповіла Оксана Савицька, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях.   

 3      Представник Управління забезпечення прав людини Національної поліції України в Донецькій області Ольга  Светлічна застерегла присутніх бути обережними та увжними. Наразі, у місті значно збільшився рівень шахрайства, який розповсюджується не тільки на вулицях Маріуполя, а й через мобільні телефони та комп’ютери.         

       Підбиваючи підсумки, представник громадської організації  «Правова спроможність» Константин Здор зазначив, що суспільство повинно бути більш соціально активним, мати активну громадську позицію та знати свої права. Питання, що були розглянуті в ході “круглого” столу викликали жваве обговорення серед присутніх, ажде у кожного з учасників був досвід роботи у зазначеній сфері, яким вони охоче ділилися.  

       За результатами заходу учасники домовились про посилення співпраці у напрямку надання правової допомоги населенню, а також організацію спільних правопросвітницьких заходів з метою більш ефективного забезпечення якісної та своєчасної безоплатної правової допомоги особам, що її потребують.                                                                               

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій та Запорізькій областях працює за адресою:

Запорізька область:

– адреса: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 77, 8-й поверх

– телефон: (061) 224-44-50

Донецька область:

–  адреса: м. Маріуполь, вул. Зелiнського, 27а

– телефон: (099) 768-25-67

– е:mail:  office.donetsk-zaporizhzhya@legalaid.zp.ua