назад

В Одесі на засіданні «Одеського правового клубу» обговорювали пропозиції щодо поліпшення судочинства

zasidannya pravov lkub 426 травня 2017 року в Одесі відбулося чергове засідання «Одеського правового клубу», під час якого присутні обговорили свої пропозиції та поправки до проекту Закону «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства та інші законодавчі акти».

На засіданні, в ході якого йшли обговорення поправок і пропозицій до законопроекту, були присутні начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області Володимир Куценко, голова Союзу юристів Олександр Рябець, суддя-спікер Малиновського районного суду Сергій Черевко, керуючий партнер «Адвокатського об’єднання Марков і Партнери» Олександр Марков, суддя-спікер Малиновського районного суду Ігор Бобуек, адвокат Юрій Григоренко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина та ін.

zasidannya pravov lkub 6

zasidannya pravov lkub 7

На базі «Одеського правового клубу» йде робота над підписанням меморандуму між представниками громадських організацій, судової системи і юристами. Мета документа – створити групу, до якої б увійшли громадські працівники, представники судової системи і юристи, куди могли б звертатися за допомогою ті, хто сумнівається в правомірності дій суддів по тій чи іншій справі.

У роботі над меморандумом бере участь активіст «Самооборони Одеси» Тодор Пановскій, голова громадської організації «За прозору владу» Дмитро Кондратьєв, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України Володимир Куценко, голова «Союзу юристів Одеської області», координатор «Одеського правового клубу» Олександр Рябець, представники ОБСЄ та ін.

zasidannya pravov lkub 1

zasidannya pravov lkub 3

 «Це великий крок вперед, тому що без досвіду людей, які щодня на практиці стикаються з тими або іншими правовими і юридичними нюансами, неможливо написати документ, який буде дійсно корисний людям”, – підкреслив Олександр Рябець.

Як зазначив голова «Союзу юристів Одеської області», вперше в історії нашої країни взяти участь у розробці нового закону отримали можливість практикуючі юристи, адвокати, судді та інші фахівці правової сфери.

«Ми хочемо, щоб замість того, щоб палити шини під судами або обливати представників Феміди зеленкою громадські працівники або інші люди могли прийти в цю групу і викласти свою позицію. Таким чином, можна буде відсікти псевдо-активістів, які намагаються впливати на суди не з благородних намірів, плюс при необхідності, ми зможемо допомогти в складанні тих чи інших документів, звернень тощо», – пояснив Олександр Рябець.

В процесі обговорення члени «Одеського правового клубу» обговорили кілька важливих змін до законопроекту, які були підготовлені співробітниками територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області, доопрацювали і підтримали їх. Одне з них стосується електронного суду, і полягає в тому, щоб перекладачі та експерти могли брати участь у судовому процесі в онлайн-режимі зі своїх робочих місць. Учасники правового клубу впевнені, що це сильно спростить і прискорить розгляд справ і дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, потрібний експерт знаходиться в іншому місті, і засідання доводиться переносити з-за необхідності узгодити його графік і можливу дату появи в суді.

Крім того, під час засідання правового клубу обговорювалася перспектива створення в Одеській області координаційного центру по взаємодії зі ЗМІ.

zasidannya pravov lkub 9

«У Києві вже прийняли рішення про створення єдиного координаційного центру при Вищій раді правосуддя для того, щоб налагодити взаємодію між судами та журналістами. Мова йде про те, щоб виробити єдину стратегію спілкування з представниками преси, щоб не було роз’єднаності в тому, яку інформацію суди надають журналістам. Планується, що в Одеській області буде створено свій регіональний центр, який буде акумулювати роботу прес-служб всіх 33 судів регіону», – пояснив Володимир Куценко.

Завдяки створенню координаційного центру представники ЗМІ, юристи, адвокати та громадські діячі зможуть оперативно отримувати будь-яку інформацію про те, що відбувається в судах регіону. При чому, не тільки ту, що стосується «гучних» та резонансних справ, але будь-які факти, що цікавлять громадян.

Такий координаційний центр допоможе зробити судову систему і всі процеси, що відбуваються всередині неї більш прозорими. Незалежно, про якому суді, або про яку справу йтиметься, вся інформація буде стікатися в цей центр і оперативно передаватися ЗМІ та громадськості. Таким чином, можна буде раз і назавжди покінчити з питанням про закритість судів і труднощі в отриманні інформації або коментарів від них.

«Я вважаю ідею з координаційним центром дуже вдалою, і знаю, що в Одеській та Івано-Франківській областях це будуть пілотні проекти, які якщо увінчаються успіхом, будуть поширені на всі інші регіони України. Одесі не вперше бути першопрохідцем у таких важливих питаннях, тому я впевнений, що у нас вага вийде, а наш правовий клуб зі свого боку надасть всю необхідну допомогу і підтримку», – резюмував Олександр Рябець.

Джерело: http://odessamedia.net