28 березня в Охтирській міськрайонний філії Сумського обласного центру зайнятості проведено інформаційний семінар, до якого долучилася фахівець Охтирського місцевого центру з надання БВПД Марина Лапоног.
При кожній угоді з нерухомістю громадяни повинні сплачувати податки. У разі укладення договору купівлі-продажу як покупець, так і продавець змушені перераховувати до державної скарбниці певну суму. Відчужувач сплачує:
– Державне мито 1% від ціни об’єкта, але не нижче оціночної вартості нерухомості;
– Податки на доходи фізичних осіб-резидентів, якщо об’єкт перебуває у власності менше 3 років або другий продаж цього року. Ця умова не поширюється на спадщину;
– Збір на обов’язкове пенсійне страхування 1%;
– Військовий збір.
Марина Лапоног розповіла присутнім: «Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» передбачено пільги на сплату державного мита певним категоріям громадян, зокрема:
– Інваліди війни та сім’ї воїнів, які загинули чи пропали без вісті і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
– Інваліди 1 та 2 групи;
– Громадяни, віднесені до І та ІІ категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– Громадяни, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС третьої категорії, які станом на 1 січня 1993 року жили або працювали в зоні обов’язкового відселення не менше 2 років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше 3 років;
– Громадяни, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС четвертої категорії, постійно проживають або працюють в зоні підвищеного радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони проживали або працювали в цій зоні не менше 4 років».
Також присутні отримали інформаційні буклети: «Алгоритм дій у разі затоплення квартири» та проконсультувані з питань: розрахунок при звільненні та порядок приватизації земельної ділянки.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Великописарівське бюро правової допомоги –
42800, смт Велика Писарівка вул. Ярослава Мудрого, 1. тел. (05457) 5-15-20, 5-18-77
Лебединське бюро правової допомоги –
42200, м. Лебедин , пл. Соборна, 29. тел. (05445) 2-14-12, (05445) 2-14-15
Тростянецьке бюро правової допомоги –
42600, м. Тростянець, вул. Л. Татаренка, 4. тел. (05458) 6-60-52, (05458) 6-62-52
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.