Булінг завжди супроводжується агресивною поведінкою дітей один до одного. Метою такої поведінки є приниження та залякування, яке часто поєднується з фізичним насиллям. Як правило, у булінгу беруть участь три групи дітей: жертва, агресор і спостерігачі. Тому, необхідно вчасно виявити конфліктну ситуацію між дітьми, щоб попередити негативні наслідки.
Під час Всеукраїнського тижня протидії булінгу фахівці Олександрійського місцевого центру з надання БВПД роз’яснювали школярам поняття булінгу, як його розпізнати та не допустити.
«Досить часто у класі між учнями можуть виникнути непорозуміння, конфлікти або негативне ставлення один до одного з різних обставин. Такі випадки між сторонами конфлікту завжди можна владнати через примирення, обговорення конфлікту, знаходження порозуміння та компромісу», – зауважила Анна Лунга-Лягуша, фахівчиня Олександрійського місцевого центру з надання БВПД.
Під час правопросвітницьких заходів фахівці системи БПД звертали увагу школярів на основні ознаки булінгу:
- систематичність (повторюваність) діяння;
- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), можливі спостерігачі;
- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника.
Крім того, важливо знати, що булінг може проявлятися у різних формах:
- фізичне насильство,
- економічне насильство,
- психологічне насильство,
- сексуальне насильство,
- кібербулінг.
Також, фахівці Олександрійського місцевого центру з надання БВПД наголосили на адміністративній відповідальності за вчинення або приховування фактів булінгу.