Як краще запам’ятати свої права та дізнатися про належні обов’язки вчили підростаюче покоління фахівці Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Протягом тижня юристи центру спільно з адвокатами провели широкоформатні правовпросвітницькі заходи для школярів та студентів навчальних закладів міста Суми.
Фахівці максимально поєднали теорію з практикою, на прикладах розповідали про види юридичної відповідальності, про правовідносини неповнолітніх, про правову культуру.
«Перед нами стоїть завдання – навчити підлітків розуміти, що саме вони відповідальні за власне життя та безпеку. Ми можемо донести інформацію, яка є корисною та має практичне забарвлення, дасть можливість не просто знати свої права та міри відповідальності, а й використовувати набуті знання в повсякденному житті», – наголосила інтегратор Сумського місцевого центру Олена Бондар.
У Сумському хіміко-технологічному центрі ПТО Світлана Гусак та Олена Бондар провели урок права на тему «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Юристи ознайомили з поняттям кримінальна відповідальність, видами покарання, розмежували поняття кримінального проступку та злочину, провели майстер-клас «Як запобігти підлітковій злочинності».
Олена Ярем та Олена Бондар провели семінар «Права та обов’язки неповнолітніх. Види юридичної відповідальності неповнолітніх» для студентів Сумського коледжу економіки та торгівлі. Фахівчині розкрили правові основи адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх, у процесі бесіди обговорили особливості працевлаштування неповнолітніх.
Вивчали права через гру, розігрували правові ситуації, переглядали сюжети з актуальної правової тематики учні загальноосвітньої школи № 15 спільно з інтегратором Сумського центру Оленою Бондар.Так, був проведений урок «Право з тобою».
Для студентів Сумського вищого професійного училища будівництва та автотранспорту адвокат системи безоплатної правової допомоги Тамара Іващенко з позиції власного практичного досвіду розповіла про види юридичної відповідальності неповнолітніх, наголосила на важливості дотримання законів аби не потрапити у неправомірну ситуацію.
Атмосфера, яка панувала на заходах, сприяла конструктивній роботі, була наповнена доброзичливістю та довірою. Крім того, учасників ознайомили із загальнонаціональним проектом «Я МАЮ ПРАВО!», молоді презентували інформаційні матеріали щодо правових орієнтирів дитини та як захистити свої інтереси в судовому порядку.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Білопільське бюро правової допомоги –
41800, м. Білопілля, вул. Соборна, 53. тел. (05443) 9-10-87
Краснопільське бюро правової допомоги –
42400, смт Краснопілля, вул. Перемоги, 2. тел. (05459) 7-11-24, (05459) 7-11-74
Путивльське бюро правової допомоги –
41500, м. Путивль, пр-т Іоанна Путивльського, 46. тел. (05442) 5-48-44, (05442) 5-49-44
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.