06 листопада 2012 року Верховною Радою України у другому читанні та в цілому прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
З метою уникнення неузгодженостей та протиріч при застосуванні законодавства прийнятим законом внесено відповідні зміни до п’яти кодексів та низки законодавчих актів України.
Зокрема, вперше на законодавчому рівні врегульовано питання встановлення меж процесуальних повноважень, якими наділяються адвокати у разі представлення ними інтересів певних категорій осіб за договорами між адвокатами та центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які згідно з Законом України «Про безоплатну правову допомогу» розпочнуть свою роботу з 01 січня 2013 року.Господарський процесуальний, Цивільний та Цивільний процесуальний кодекси доповнено відповідними положеннями, згідно з якими довіреність суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу, за зверненням якого прийнято рішення про надання такої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Крім того, законом врегульовано низку питань щодо забезпечення права певних категорій осіб на безоплатну правову допомогу та встановлення дієвого механізму забезпечення реалізації такого права. Зокрема, закон зобов’язує органи і служби у справах дітей та спеціалізовані заклади соціальної допомоги вживати усіх вичерпних заходів для забезпечення доступу певних соціально-вразливих категорій осіб до безоплатної правової допомоги на підставах та в порядку, встановлених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».
Також, місцеві державні адміністрації зобов’язано забезпечити розгляд звернень громадян щодо надання безоплатної первинної правової допомоги та організувати особистий прийом таких громадян відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Найближчим часом прийнятий закон буде направлено на підпис Президенту України.