15 липня 2013 року відбулась робоча зустріч за результатами практичної фази проекту, спрямованого на оцінювання діяльності адвокатів, залучених до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Пілотний проект організовано Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Українською фундацією з надання правової допомоги за організаційної підтримки Координаційного центру з надання правової допомоги та Міжнародного фонду «Відродження».
З 10 червня по 5 липня 2013 року відбулась практична фаза пілотного проекту, спрямованого на моніторинг ефективності системи безоплатної правової допомоги в Україні, під час якої три групи адвокатів-оцінювачів відвідали дванадцять регіонів, а саме: Автономну Республіку Крим, Волинську, Житомирську, Луганську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Херсонську, Хмельницьку, Чернівецьку та Чернігівську області, де вивчали адвокатські провадження (адвокатські досьє), а також, під час особистого інтерв’ювання, ознайомились зі стратегіями і тактиками, застосованими адвокатами у кримінальних провадженнях з 1 січня 2013 року за дорученнями відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. На участь в оцінюванні добровільно зголосилися 104 адвокати зі вказаних регіонів.
На засіданні були обговорені попередні результати практичної фази, а також розглянуто питання підготовки до проведення національного круглого столу «Забезпечення якості правової допомоги у кримінальних справах», який відбудеться 23 липня 2013 року.
Участь у робочій зустрічі взяли представники Української Гельсінської спілки з прав людини – Аркадій Бущенко, виконавчий директор; Української фундації правової допомоги – Микола Сіома, виконавчий директор, та Антоніна Бондаренко, керівник інформаційно-просвітницького напряму; Міжнародного фонду «Відродження» – Роман Романов і Василина Яворська, директор і менеджер програми «Верховенство права»; Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – Наталія Петрова, заступник керівника проекту «Україна: справедливе правосуддя», та адвокати Ірина Вань, Наталія Гурковська, Сергій Заєць, Тетяна Сивак, Наталія Стьопіна, Іван Ткач, Роман Мартиновський. Від Координаційного центру участь у зустрічі взяли Андрій Вишневський, директор та Віталій Баєв, заступник директора.
Організатори висловлюють свою повагу та подяку адвокатам, які добровільно зголосилися взяти участь у дослідженні, за їх внесок у розроблення майбутньої методики оцінювання ефективності роботи системи безоплатної правової допомоги в Україні.