назад

Відстояти право на спадкування земельної ділянки 75-річній ужгородці допомогла адвокат системи безоплатної правової допомоги

    75-річна мешканка Ужгорода Валентина Костьо після смерті свого чоловіка, інваліда, за яким доглядала упродовж останніх двадцяти років, окрім непоправної втрати зазнала ще й поневірянь по чиновницьких кабінетах. 
    Жінка мала намір приватизувати земельну ділянку, яку два десятки років тому отримав її чоловік для ведення садівництва. Проте нотаріус відмовила їй в оформленні документів, пояснивши, що для цього потрібен кадастровий номер ділянки та технічна документація на неї. 

    Звичайно, кадастрового номеру на ділянку не було, а де знаходяться її межі Валентина Павлівна також не знала, адже через хворобу чоловіка не мала можливості їздити чи обробляти ділянку. Якийсь час цим займався її син, але відколи його не стало, туди не їздив ніхто.
    І вже, практично зневірившись, жінка звернулася до фахівців Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де для представництва її інтересів видали доручення адвокату Ларисі Жук.
    Ознайомившись з документами та суттю справи, Лариса Борисівна подала запити в Ужгородську районну раду, Тийглаську та Паладь-Комарівську сільські ради. У результаті – всі негативні відповіді, в яких йшлося про те, що ця земельна ділянка не належить її чоловікові.

Zhuk
    Валентина Павлівна вже «поставила хрест» на своїй ділянці, та адвокат вирішила звернутися до приватної землевпорядної фірми, фахівці якої й допомогли визначити місцезнаходження земельної ділянки та віднайти відповідні акти, за якими вона була видана чоловікові Валентини Костьо.
    Як розповідає Лариса Жук, «нині вже зроблена вся технічна документація, а буквально вчора нотаріус оформив спадок В.Костьо за її померлим чоловіком».
    Валентина Костьо щиро вдячна адвокату, який допомогла вирішити її безнадійну справу, а також системі безоплатної правової допомоги. Каже, що це «чудово, що є така допомога, адже вона, як і десятки тисяч пенсіонерів та малозабезпечених українців, не має можливості скористатися послугами приватного адвоката. І разом з тим обурюється безвідповідальністю та халатністю представників місцевого самоврядування – адже, як виявилось згодом, потрібні документи – акти на виділення землі, на пошук яких адвокату та представнику землевпорядної фірми довелося затратити чимало зусиль, знайшлися в сільраді…».