08 вересня 2017 року, в Хабі соціальної активності «Студія 42», заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Вікторія Гайворонська прийняла участь в воркшопі «Майстерня громадської участі в форматі Open Space», тема якого була присвячена питанням реформування поліції. Захід проводився в рамках проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії», в партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів [DVV], за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Фасилітатором заходу виступив член Національної Асоціації Медіаторів України, експерт з розвитку діалогів в місцевих громадах Олександр Мітьков, який запропонував учасникам визначити найбільш важливі, з їх точки зору, питання в діяльності поліції; таким чином, виявилися дві основні теми – community policing (діяльність поліції, орієнтована на громаду) та прогалини в законодавчій/нормативній базі, що регламентує роботу поліції.
На захід були запрошені експерти: ментор програмі лідерського розвитку «Навчай для України», тренер Національної поліції, викладач курсу “Толерантність і недискримінація” – Мирослав Грінберг; заступник завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності Харківського національного університету внутрішніх справ, підполковник поліції, кандидат соціологічних наук – Олексій Сердюк; голова громадської організації «Український центр соціальної справедливості» – Альона Новікова та Світлана Кужелєва.
В ході спільної роботи учасники воркшопу використовували особистий досвід, професійні знання і ділилися ними між собою. Висока інтенсивність групової взаємодії під час воркшопу, активність і самостійність учасників є основною відмінністю представленого заходу від інших форм проведення робочих зустрічей, тому разом із фасилітатором, учасники вміло спрямовували когнітивну діяльність, модерували «мозкові штурми», аналізуали ситуації, на базі створених презентацій.
Завдяки технології Open Space [Відкритий простір] учасники заходу отримали можливість обговорити виявлені проблеми в діяльності поліції, проаналізувати вже досягнуті успіхи, наявні невдачі реформування системи на Харківщині та запропонувати нові шляхи вирішення цих проблем.
В ході активної групової роботи були розроблені певні плани заходів, які враховують необхідність копіткої праці над виявленими під час заходу невдачами і проблемами, та включають той позитивний досвід і успішні практики, що напрацьовані в регіоні.
Інформація про Регіональний центр
з надання безоплатної вторинної правової допомоги
у Луганській та Харківській областях:
Адреса: м. Харків, Майдан Свободи, 5, 6 під’їзд, 3 поверх
Контактний телефон: (057) – 705 – 03 – 52
Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103
(цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)
Офіційний веб-сайт: http://kharkiv.legalaid.gov.ua/ua/