Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури населення, а також створення сильної демократичної та правової держави.
Фахівці Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розпочали Всеукраїнський тиждень права з правоосвітнього заходу у Мелітопольському міськрайонному відділі з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги місцевого центру Інна Єлісеєва спільно зі старшим інспектором органу пробації Микитою Солоповим провели роз’яснювальну роботу для відвідувачів даної установи з питань реалізації і захисту прав людини. Інна Єлісеєва розповіла про систему безоплатної правової допомоги, загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО» та надала особисті юридичні консультації всім бажаючим.
Головний спеціаліст того ж відділу Олег Іваницький спільно з працівниками сектору ювенальної пробації м. Мелітополя, протягом двох днів, проводили правові заходи для вихованців Мелітопольської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату та Мелітопольського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Заходи проходили у інтерактивній формі, діти приймали участь у правових вікторинах, визначали ризики скоєння правопорушень, дізнавалися більше не тільки про свої права, а і про обов’язки, переглядали тематичний відеофільм та обговорювали хвилюючи їх питання.
6 грудня Інна Єлісеєва провела бесіду з клієнтами сектору ювенальної пробації м. Мелітополя з питань захисту прав людини, під час якої роз’яснила про порядок звернення до центрів безоплатної вторинної правової допомоги та надала інформаційні матеріали. Цього ж дня, Олег Іваницький відвідав Мелітопольський інститут державного та муніципального управління «Класичного приватного університету» та провів лекцію на тему: «Розвиток центрів відновного правосуддя в громадах». В ході лекції спеціаліст місцевого центру ознайомив студентів інституту з рекомендаціями Комітету Міністрів Ради Європи «Про медіацію в кримінальних справах». Завданням даної лекції було роз’яснення студентам змоги добровільного примирення сторін, які між собою конфліктують із залученням третьої сторони.
7 грудня працівники місцевого центру відвідали учнів 9 класу Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області та провели лекцію на тему: «Права дитини».
Продовжуючи заходи присвячені Всеукраїнському тижню права, директор МЦ Олександр Булгаков та Олег Іваницький завітали до Мелітопольської установи виконання покарань, у якій провели лекцію на тему: «Соціальна допомога». Після лекції директор проконсультував засуджених з правових питань, а саме щодо виплати аліментів та змоги отримання помилування.
7 та 8 грудня 2017 року в МЦ проходив «День відкритих дверей» для студентів Мелітопольського інституту державного та муніципального управління «Класичного приватного університету». Майбутні правники отримали інформацію про систему безоплатної правової допомоги, ознайомилися з основними функціями та завданнями кожного відділу та зануритися в атмосферу діяльності місцевого центру в цілому.
За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся:
Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
- адреса: м. Мелітополь, вул. Вакуленчука 99.
- телефони: (0619) 43-00-58; (0619) 43-00-59, (096) 523-98-55