04 грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права в Припрутському навчально-виховному комплексі проведено лекцію на тему: «Права дітей. Відповідальність неповнолітніх».
Про права громадянина йшла мова під час правопросвітницького заходу у навчальному закладі, що знаходиться у селі Припруття Новоселицького району. «Основні права, свободи людини і громадянина – це закріплені в Конституції України невід’ємні права та свободи людини і громадянина, що належать їм від народження чи в силу наявності у них громадянства Ук¬раїни, гарантуються державою і станов¬лять ядро правового статусу особи в Україні», – розповіла присутнім головний спеціаліст відділу Новоселицьке бюро правової допомоги Світлана Гузун.
Під час заходу фахівець системи безоплатної правової допомоги приділила увагу питанням, що стосуються підвищення рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення.
«Неповнолітні – найбільш вразлива категорія населення. Відповідно до чинного законодавства у багатьох випадках вони позбавлені можливості не тільки самостійно отримати певні види послуг, допомогу, але й звернутись за захистом власних прав. Обмеження реалізації своїх прав подекуди пов’язані не тільки з віковими межами, але й через недостатню освіченість неповнолітніх осіб, що створює умови для ігнорування державними органами своїх обов’язків. Саме неповнолітні особи у разі потрапляння у несприятливі соціальні умови потребують обов’язкової участі сторонніх осіб для вирішення наявних проблем», – пояснила присутнім Світлана Гузун.
Також під час заходу фахівець безоплатної правової допомоги провела зустріч з педагогічним колективом Припутьского навчально-виховного комплексу на чолі з його директором Марією Міхалчан.
Світлана Гузун ознайомила присутніх з діяльністю Новоселицького бюро правової допомоги; послугами, які там надаються; змістом права на безоплатну правову допомогу; порядком реалізації цього права. Вона нагадала, що в разі потреби, навчальні заклади мають змогу звертатися туди за підтримкою в організації правопросвітницьких заходів.
По завершенню зустрічі всім його учасникам надали інформаційно-довідкові матеріали та контактну інформацію.
Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Новоселицького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Новоселиця, вул. Клубна, 3, тел. (03733) 5-07-20.
Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).