назад
28.08.18

«Ви завжди маєте право на безоплатну правову допомогу» – Олена Іпатенко

1Як визначити розмір щомісячної адресної грошової допомоги – на це важливе для внутрішньо переміщених осіб питання відповіла начальник відділу Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко в авторській програмі «ЦЕ ВАШЕ ПРАВО», яка виходить на радіо «Куреш» в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Фахівець системи БПД нагадала слухачам, що з метою соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб Уряд України у 2014 році прийняв постанову № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». На початку 2018 року постановою КМУ до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги ВПО були внесені зміни, згідно з якими розмір щомісячної адресної допомоги  дітям, особам, які отримують пенсії, та її граничного розміру, що виплачується на сім’ю, був підвищений.

2Питання, яке має першорядне значення для всіх ВПО, Олена Іпатенко розглянула на конкретних прикладах. Вона пояснила, хто з переселенців має право на щомісячну грошову допомогу, якою вона має бути для працездатних та непрацездатних осіб, сімей з дітьми, багатодітних сімей, осіб з інвалідністю I, II та III групи тощо.

Олена Іпатенко звернула увагу й на такі питання: за яких умов студенти можуть розраховувати на грошову допомогу в 1000 грн., а за яких – лише на 442 грн.; коли працездатна особа перестає отримувати щомісячну грошову допомогу.

Звертаючись до слухачів, юрист вкотре підкреслила, що вони завжди мають право на безоплатну правову допомогу та нагадала номер гарячої лінії системи БПД.

Більш детально – в програмі «ЦЕ ВАШЕ ПРАВО» з Оленою Іпатенко:

{youtube}yGUPsskQG-Y{/youtube}

Попередні випуски:


Довідка. 2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який покликаний підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві.

Проект не тільки інформує громадян про їхні права, але й навчає, як ці права захищати. Одним із його ключових елементів є надання безоплатної правової допомоги – дієвого та ефективного механізму захисту прав кожного громадянина. Реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, а також за сприяння органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та за підтримки міжнародних донорів і партнерів.