Як реалізувати виборчі права особам з інвалідністю, хто може голосувати за місцем перебування і як це відбувається, що значить відмітка «НСП» – цим питанням була присвячена тематична зустріч, яку в рамках просвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» провела фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Лариса Аболончикова.
Зустрівшись з керівником ГО «Всеукраїнська організація людей з інвалідністю «Велід» Віктором Булкою, представниця системи БПД розказала про мету і завдання просвітницької кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», яка триває в Україні, про роботу, яка здійснюється фахівцями системи БПД, аби кожний громадянин знав, як реалізувати своє виборче право і захистити його в разі порушення.
Віктор Булка, своєю чергою, розказав про організацію, яку очолює, як вирішуються правові потреби осіб з інвалідністю, з якими труднощами стикаються тощо.
Враховуючи, що серед членів організації є особи, які не здатні самостійно пересуватися, інформаційна підтримка від нас була на часі.
«Виборець, який не здатний самостійно пересуватися, має право голосувати не у приміщенні для голосування, а за місцем перебування», – зазначила Лариса Аболончикова та пояснила, що у списку виборців навпроти прізвища такої людини повинна бути відмітка «НПС» (не здатний самостійно пересуватися). «Якщо така відмітка відсутня, – продовжила фахівчиня, – треба звернутися до дільничної виборчої комісії із власноруч написаною заявою з проханням забезпечити голосування за місцем перебування – заяву можна подати особисто, поштою або через інших осіб, вказавши адресу місця перебування і додавши медичну довідку про стан здоров´я. Заяву треба подати не пізніше 20 год. останньої п´ятниці перед днем виборів».
Для членів громадської організації, які не здатні самостійно пересуватися, Лариса Аболончикова передала буклети «Як проголосувати за місцем перебування», розроблені Мін´юстом, Координаційним центром з надання правової допомоги та ЦВК в рамках просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!».
Разом з тим фахівчиня Регіонального центру поінформувала громадського активіста, про те, як скористатися правом на безоплатну правову допомогу та наголосила, що 30-31 березня фахівці місцевих центрів працюватимуть у черговому режимі і у випадку порушення виборчих прав, громадяни можуть звертатися до них за правовою допомогою або телефонувати за номером:
0-800-213-103
(цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
Місцезнаходження і телефонні номери місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги Херсонської області