назад

Виплата допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

alimenty2108

Обов’язок утримання дітей покладається на батьків. Проте якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина. Про те, які особливості виплати допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів консультують фахівці Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

            Виплата державної допомоги дітям, батьки яких не сплачують аліментів, не 
мають можливості   утримувати   дитину   або   місце   проживання перебування) їх невідоме передбачена постановою Кабінету Міністрів України №189 від 22.02.2006 року.

У вищезгаданій постанові зокрема зазначається, що тимчасова допомога призначається у разі, коли:

          рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;

          стосовно одного збатьківздійснюється кримінальне провадження абовін перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якоговизнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;

          місце проживання(перебування)одного з батьків не встановлено.

Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років, не призначається на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням або на повному державному утриманні.

Тимчасова допомога призначається та виплачується управліннями праці та соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину. У разі зміни місця проживання (перебування) одержувача виплата тимчасової допомоги продовжується органом соціального захисту населення за новим місцемпроживання(перебування) з місяця звернення одержувача.

Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування):

          заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

          копію свідоцтва про народження дитини;

          декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходикожного члена сім’ї).

Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

          рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;

          довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;

          повідомлення органу внутрішніх справ проте, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення тимчасової допомоги провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги.

До складу сім’ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються: чоловік (дружина), рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або місця реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім’ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Перерахування розміру тимчасової допомоги проводиться органом соціального захисту населення з дня досягнення дитиною відповідного віку без звернення одержувача. У разі встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку розмір тимчасової допомоги перераховується без звернення одержувача з місяця, в якому набрав чинності закон, що встановлює новий розмір прожиткового мінімуму.

Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:м. Полтава, вул. Європейська 37/40, тел.. (0532) 56-02-88.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.