Вчора, 19 лютого, у прокуратурі Рівненської області відбулася спільна нарада, під час якої обговорювався стан забезпечення прав ув’язнених, а також осіб, які перебувають у реабілітаційних центрах.
Представляючи систему безоплатної правової допомоги, участь у заході взяв заступник директора Регіонального центру з надання БВПД Сергій Іллюк.
Також на заході були присутні заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, заступника начальника Західного міжрегіонального Управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції Володимир Пучко, заступник начальника ГУНП поліції в Рівненській області Руслан Стрельбіцький, заступник начальника Управління патрульної поліції в Рівненській області Андрій Крутень, а також працівники прокуратури
Зокрема, Сергій Іллюк проінформував присутніх про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, що відбувають покарання у місцях несвободи, а також про те, що центри з надання БВПД регулярно проводять правопросвітницькі заходи в установах виконання покарань з метою забезпечення конституційних прав ув’язнених та засуджених. До того ж Сергій Іллюк зазначив, що у кожному місці несвободи діють мобільні пункти консультування, в рамках роботи яких засуджені та ув’язнені можуть отримати відповіді на запитання, що стосуються різних галузей права.
За підсумками обговорення проблемних питань були визначені спільні заходи для посилення ефективності роботи та відомчого контролю за дотриманням кримінально-виконавчого та іншого законодавства, а також своєчасного реагування на порушення прав ув’язнених та засуджених, а також та реабілітантів у місцях несвободи.
Довідково: Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Кавказька, 7. Тел. (0362) 46-01-09, (067) 604-59-55 (цілодобово). Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).