«Про вибори просто» – захід під такою назвою відбувся 27 лютого у бібліотеці-філії №11 Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи. Учням вищого професійного училища розповіли про законодавчі засади виборчого процесу в Україні, поширені виборчі порушення та як їх уникати.
Цього року більшість учнів 33 групи ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького» вперше підуть на вибори. Щоб уникнути непорозумінь та порушень, у бібліотеці-філії №11 для молодих людей організували захід, під час якого у простій та дохідливій формі говорили про виборче законодавство, права й обов’язки виборців та інших учасників виборчого процесу.
Гостями заходу стали Ірина Бляхарська, начальниця відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Хмельницького місцевого центру з надання БВПД, Оксана Банкова, начальниця відділу комунікацій і забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області та Володимир Гарієвський, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області.
Ірина Бляхарська розповіла аудиторії, як перевірити наявність своїх даних у Державному реєстрі виборців та дізнатися адресу своєї виборчої дільниці. А Володимир Гарієвський розказав учням про найбільш поширені виборчі порушення, зокрема прямий і непрямий підкуп виборців, та пояснив, яка відповідальність очікує на порушників, зокрема й на самих виборців.
Захід відбувся в межах інформаційної кампанії “Я маю право голосу”.