21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Як захистити свої виборчі права? Чому не варто робити селфі у кабінках для голосування? Який порядок включення у списки виборців на закордонних дільницях? Відповідь на ці та інші актуальні питання охочі мають змогу отримати безкоштовно. Про це буковинців поінформували під час зустрічі – бесіди, яка відбулась на Комунальному підприємстві «Калинівський ринок» у Чернівцях.
Кожна людина, маючи лише доступ до інтернету, може отримати правову консультацію через довідково-інформаційну платформу «WikiLegalAid». У базі правових консультацій міститься більше 1400 консультацій з найактуальніших правових питань (https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php). Зокрема там розміщені актуальні правові консультації про те, як реалізувати своє виборче право та які існують способи його захисту.
Наприклад:
• порядок організації голосування виборців за місцем перебування;
• порядок включення до списку виборців;
• тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси;
• порушення таємниці голосування;
• включення у списки виборців на закордонних дільницях.
Фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області та ГО «Опора» вже не вперше спільно інформують громадян про виборчі права. Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі «Опора» у Чернівецькій області Василь Купіна під час зустрічі із працівниками ринку наголосив:
Навіть якщо Ви змінювали місце голосування на парламентських виборах 2014 року чи президентських виборах 2019 року, процедуру необхідно повторити. Однак особливість парламентських виборів у тому, що у разі зміни місця голосування не в межах свого виборчого округу виборцю дадуть лише один бюлетень – за партійними списками
– розповів Василь Купіна.
Присутнім нагадали, що для зміни місця голосування потрібно:
• До 15 липня прийти до найближчого органу ведення Державного реєстру виборців.
• Пред’явити паспорт громадянина України/тимчасове посвідчення громадянина України.
• Написати вмотивовану заяву про тимчасову зміну місця голосування (форми заяви – на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців у розділі «Виборцям» -«Тимчасова зміна місця голосування». Також можна отримати безпосередньо в органі ведення Державного реєстру виборців).
• Отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.
У день виборів не збудьте тимчасове посвідчення!
Інформація надана Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області у рамках реалізації проекту «Я маю право голосу!».