Фахівці Петриківського бюро правової допомоги спільно з відділом соціальних послуг Кам’янського центру зайнятості відвідали Петриківську селищну громаду. Від правників мешканці громади дізналися як отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці.
Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону «Про зайнятість населення» право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. Право на отримання ваучеру мають право особи, які відповідають наступним вимогам:
- вік – старше 45 років;
- страховий стаж – не менше як 15 років;
- маєте професійно-технічну або вищу освіту;
- не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
- не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітний;
- не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
- не отримували ваучер раніше.
Щоб отримати відповідний ваучер громадянин має подати до центру зайнятості окрім заяви наступний перелік документів
- паспорт
- трудову книжку (дублікат трудової книжки).
- документ про професійно-технічну або вищу освіту (дублікат такого документа);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які мають відповідну відмітку в паспорті).
Копії відповідних документів повинні бути завірені підписом особи , яка їх подає.
Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання вищезазначених документів. про прийняте рішення особа інформується протягом трьох робочих днів з моменту прийняття відповідного рішення.
Нагадуємо, що адресу найближчого центру правової допомоги можна дізнатись за телефоном єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.