Працівники Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Максим Паляниця та Лілія Ширстова спільно з працівниками Лубенського міськрайонного відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції та представниками Лубенського відділу поліції ГУ НП Полтавської області, Лубенського міськрайонного відділу ДВС ГТУЮ у Полтавській області провели низку правопросвітницьких заходів у рамках реалізації правопросвітницької кампанії «Стоп булінг!».
В рамках реалізації даного проекту, з метою роз’яснення положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» команда фахівців відвідала 8 шкіл м. Лубни. Цікаві та змістовні лекції провели для учнів 6-11 класів, під час яких дітям роз’яснили про основні права та обов’язки дітей, пояснили що таке булінг, та правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право».
«З булінгом треба боротися шляхом його попередження, але ті, хто здійснюють цькування, мають розуміти, що за цим слідує покарання,» – зазначив Максим Паляниця. Він пояснив дітям, що за булінг учасника освітнього процесу, внаслідок чого могла бути заподіяна шкода здоров’ю потерпілого, настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафів та громадських робіт.
«Стати жертвою шкільних агресорів може будь-хто, і частіше за все булінг не має причин — кривдники просто прагнуть конфлікту. Цькувати можуть через зовнішність, рівень розумового розвитку, успіхи в навчанні, особливості характеру, соціальний статус, расову приналежність, фізичні вади, приналежність до певної субкультури тощо», – повідомила Лілія Ширстова.
Від булінгу не застрахований ніхто, тож у тому випадку, якщо все-таки діти стали жертвами, фахівці надали поради, як протидіяти цькуванню у школі та куди звертатися. Разом зі школярами у формі діалогу обговорили проблему булінгу та шляхи вирішення, продемонстрували тематичні відеоролики та роздали інформаційні буклети.
Наприкінці лекції працівник системи БПД навела приклад, що булінг це як хвороба, яка вражає не людей, а групи, класи, компанії. Ось якщо людина не миє руки, вона може підхопити інфекцію і захворіти. А якщо група не стежить за чистотою відносин, вона теж може захворіти – насильством. Це дуже сумно, що так трапляється у сучасному суспільстві. Тож було запропоновано дітям терміново лікуватися, задля того, щоб клас був здоровий та дружний.
Також дітей поінформували про систему безоплатної правової допомоги зокрема пояснили, що діти у разі необхідності можуть отримати послуги адвоката за рахунок держави.
Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: 37500, м. Лубни, вул. Монастирська, 17 (в дворі суду),
Контактний телефон: (МТС) 095 253 66 14, (05361)77-479 – приймальня; електронна адреса: lubny.poltava@legalaid.pl.ua.