назад
18.05.17

Як приватизувати земельну ділянку для ведення садівництва розповідають у Слобожанському бюро правової допомоги

1432892523До Слобожанського бюро правової допомоги доволі часто звертаються громадяни-члени садівничих товариств, які мають на меті приватизувати земельну ділянку, що знаходиться у них в користуванні. У процесі реалізації конституційного права на землю цим громадянам нерідко доводиться стикатися з ситуаціями, коли приватизація земельної ділянки розтягується у часі або відкладається на невизначений строк у зв’язку зі складністю цього процесу або необізнаністю громадянина у певних законодавчих положеннях.

За нормами діючого законодавства, якщо бажана земельна ділянка перебуває у користуванні інших осіб, процесу приватизації повинна передувати процедура її вилучення з обов’язковою згодою на це землекористувача. Непоодинокими є випадки, коли земля для ведення садівництва передавалася за державним актом на право постійного користування підприємствам, установам, організаціям різних форм власності з метою наділення їх працівників земельними ділянками, а вже потім організовувалося садівниче товариство як юридична особа. При цьому у статистичній звітності держгеокадастру земля і дотепер залишається зареєстрованою за первинними набувачами, діяльність яких як юридичних осіб нерідко виявляється давно припиненою.

Земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, вилучаються за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування, на підставі заяви заінтересованої особи. Головною умовою для вилучення земельної ділянки є нотаріально посвідчена згода землекористувача, яка після отримання дозволу на розробку документації із землеустрою також буде включена до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Для встановлення користувача земельної ділянки до заяви необхідно додати належним чином завірену копію державного акту на право постійного користування землею, а також довідку про підтвердження свого членства у садівничому товаристві, графічні матеріали бажаної земельної ділянки та установчі документи садівничого товариства.

У випадку, коли як зазначалося вище, юридична особа за якою зареєстровано право постійного користування землею, виявилася припиненою – тобто ліквідованою, припинення її прав на земельну ділянку здійснюється шляхом прийняття розпорядником землі рішення про припинення права постійного користування землею. Вилучення в такому разі не застосовується.

Нагадаємо, що дізнатися інформацію про дані будь-якої юридичної особи можна безкоштовно за допомогою електронних сервісів Мін’юсту на офіційному веб-сайті kap.minjust.gov.ua, а всі бажаючі можуть пройти навчання користуванню електронними сервісами Мін’юсту у

Слобожанському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. В.Сухомлинського 42.

Перший дніпропетровський місцевий центр з надання БВПД працює за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52.

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0800213103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).