Вчені з Грузії, України та інших країн зібралися з 2 по 6 квітня 2017 року у м. Тбілісі в Грузії для участь у роботі Міжнародної міждисциплінарної конференції «Сталий розвиток 2030: економічна, соціальна, екологічна та політична складові». Участь у даному заході взяв перший заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, доктор наук з державного управління, професор Микола Лахижа.
Міжнародна міждисциплінарна конференція організована Інститутом Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці (ІIASC) спільно з польською Фундацією АDD. Учасники зібрання мали можливість виступити з наковими доповідями та пройти наукове стажування, яке забезпечувала польська освітня фундація ADD (Варшава, KRS: 0000502104).
Учасників конференції привітали керівники Тбіліського державного університету, факультету економіки і бізнесу та Інституту Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці.
Роль ООН у досягненні цілей сталого розвитку розкрита у доповіді Керівника офісу ООН у Грузії Нільса Скотта. У своїх доповідях представники Управління стійкого розвитку Міністерства економіки і стійкого розвитку Грузії Давид Авадзе, професори Тбіліського державного університету Іосиф Хелашвілі, Елгудж Меквабішвілі та Георгій Гаганідзе розкрили прогрес Грузії у досягненні цілей сталого розвитку.
У доповідях українських вчених представлені результати теоретичних досліджень стійкого розвитку та аналіз проблем проведення реформ в Україні. Зокрема, у доповіді Миколи Лахижі на тему «РОЗВИТОК ПРАВОВОЇ СПРОМОЖНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УКРАЇНІ (ДОСВІД ПОЛТАВЩИНИ)», яка прозвучала під час пленарного засідання, було розкрито завдання децентралізації в Україні та роль у цьому процесі системи безоплатної правової допомоги.
«Процес децентралізації публічного управління передбачає розширення повноважень та посилення спроможності територіальних громад у всіх сферах їх діяльності. Важливим є розвиток правової спроможності, яку ми розуміємо як правову здатність усвідомлювати та захищати інтереси громадян, що є їх мешканцями. Водночас, доцільно мати на увазі й розвиток «правових можливостей», тобто умов, сприятливих для зростання їх правового потенціалу та задоволення інтересів громадян» – відзначив Микола Лахижа.
Після успішного завершення програми конференції її учасникам видано сертифікат від Інституту Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (Польща).
Захід дозволив не лише обговорити наукові підходи для вирішення питань, які обговорювалися під час проведення конференції, а й поспілкуватися з своїми колегами з інших країн у дружній, невимушеній атмосфері.
Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.
Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.